KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2015 Zdechovský žádá ministra o prověření podmínek policistů
Zpět

Zdechovský žádá ministra o prověření podmínek policistů

Přidáno 20. 10. 2015 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 20. 10. 2015
V detenčním táboře v Drahonicích na Lounsku střeží uprchlíky 85 policistů, kteří slouží v nedůstojných podmínkách. Několik z nich se obrátilo na europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL), který obratem požádal ministra vnitra Milana Chovance o prošetření. 

„Během minulých týdnů se na mě obrátilo několik policistů, kteří mi popsali podmínky, ve kterých slouží. Mají problém se zásobováním a také s ubytovacími kapacitami, takže policisté po skončení služby spí místo v posteli na židli, a to ještě v chladu. Do služby pak přicházejí unavení a nekoncentrovaní,“ popsal europoslanec Zdechovský a dodal, že požádal ministra vnitra Milana Chovance, aby situaci prověřil.

Problém špatných podmínek je celoevropský

Na podmínky služby si však nestěžují pouze čeští, ale i jejich rakouští, němečtí, švédští nebo maďarští kolegové. Ty kritizují především množství přesčasů a špatné materiální vybavení příslušníků ozbrojených složek, které si navíc musí často pořizovat z vlastních peněz. Na europoslance se tak obrátili i některé odborové organizace policistů z členských států EU, které chtějí, aby se situací policistů politici zabývali.

Kontakt:
Tomáš Zdechovský
+ 420 774 888 300
tomas.zdechovsky@europarl.europa.eu

Eva Fruhwirtová
mediální poradce europoslance Tomáše Zdechovského
+420 737 103 866
fruhwirtova@zdechovsky.eu

kategorie Tiskové zprávy