KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2015 V4: hlavně chránit hranice
Zpět

V4: hlavně chránit hranice

Přidáno 7. 9. 2015 tiskové oddělení
Ilustrační foto
4.9.2015 22:00 ČT 24 Události, komentáře
Líp hlídat vnější hranice schengenského prostoru, pomoc zemím, které to mají na starosti, trestat pašeráky lidí a hlavně žádné kvóty. Vzkaz zemí visegrádské skupiny, tedy Česka, Maďarska, Polska a Slovenska, který jejich premiéři dnes poslali z Prahy celé Evropské unii. 

Schůzek kvůli uprchlíkům je celá řada, ale nějaký plán, nějaký funkční plán zatím nikde. Proč se Evropa, zdá se, neumí na ničem dohodnout?

Maďarsku se nedaří vyřešit situaci s uprchlíky. Stovky lidí pořád okupují nádraží v Budapešti, tisíce se jich pěšky vydaly na cestu do Rakouska. Podle posledních zpráv jim Maďaři na cestu půjčí autobusy. Lidí přicházejících do Česka bez platných dokumentů taky stále přibývá. Dnes jich cizinecká policie zadržela skoro 200. Jak už bylo řečeno, o krizi v Praze jednali premiéři zemí Visegrádské čtyřky. 

Ivan Gbala: "Evropská unie poměrně výrazným způsobem podcenila vývoj uprchlické krize. Ministr Schwarzenberg poměrně dlouhodobě hájil stanovisko, že se nemáme do Sýrie vměšovat. Nechali jsme vyeskalovat válku, když Američani odešli a teďko máme krizi nejenom tam a nejenom humanitární krizi uprchlíků, ale máme krizi evropských institucí."

Záznam pořadu naleznete ZDE.

kategorie Z médií