KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2015 Šílený útok v Uherském Brodě
Zpět

Šílený útok v Uherském Brodě

Přidáno 26. 2. 2015 tiskové oddělení
Ilustrační foto
25.2.2015 22:00 ČT 24 Události, komentáře
Obyvatelé Uherského Brodu uctili památku obětí včerejší tragédie. Policisté mezitím dál vyšetřují okolnosti střelby v místní restauraci. Útočník tam zabil osm lidí a pak sebe. Zastupitelé města schválili finanční pomoc pozůstalým a vyhlásili také sbírku. Co se den po šíleném útoku ví? Udělal někdo chybu? Dalo se tragédii nějak zabránit? 

Hosty byli senátor, starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar /KDU-ČSL/, senátor, bývalý ministr vnitra František Bublan /ČSSD/,  senátor, starosta Hluboké nad Vltavou Tomáš Jirsa /ODS/, policejní psycholog Lubomír Češek a prezident a výkonný ředitel Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR Jiří Hynek.

Patrik Kunčar: "Mám zprostředkované informace od televizních štábů a přítomných novinářů a také od přihlížejících občanů, ale mně obecně, pokud bych měl být někde uvězněn jako rukojmí, ta by mně pravděpodobně ty dvě hodiny připadaly jako celá věčnost, ale beru vyjádření policejního psychologa, že to může být obvyklá doba. Spíš jsem vnímal rozpor mezi tím, že se údajně podle těch informací, které jsem měl z místa, tak dlouho čekalo na příjezd zásahové jednotky z Brna. Myslím si, že pokud mohl nad objektem kroužit vrtulník, tak kdyby vrtulník přibral některé zasahující policisty, mohl být ten zásah rychlejší, ale samozřejmě v těchto chvílích máme informace o tom, že pravděpodobně už před třináctou hodinou bylo po všem, oběti byly doslova popraveny, toto mně potvrdil i provozovatel restaurace, že ten masakr proběhl takovým strašlivým způsobem, takže si myslím, že stejně by se asi časově už nic nezískalo a víc by se asi zachránit nedalo."

Záznam pořadu naleznete zde

kategorie Z médií