KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2015 Setkání senátorů s kardinálem Miloslavem Vlkem
Zpět

Setkání senátorů s kardinálem Miloslavem Vlkem

Přidáno 16. 4. 2015 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí pozval dne 14. 4. 2015 do svého středu kardinála Miloslava Vlka. Senátoři spolu s emeritním předsedou Senátu Petrem Pithartem tak poblahopřáli panu kardinálovi k výročí 25 let od jmenování biskupem. 

V neformální a velmi přátelské atmosféře se senátoři zajímali jak o vzpomínky kardinála Vlka na začátky biskupské služby, tak o jeho pohled na aktuální témata, kterým je například mimořádný Svatý rok Milosrdenství. Kardinál Vlk vnímá Svatý rok jako výzvu k posilování mezilidských vztahů, rozvíjení dialogu a respektu k druhým. Kardinál Vlk připomenul v této souvislosti mobilní hospicovou péči, která umožňuje poskytnout umírajícím medicínskou i duchovní péči v domácím prostředí a mnohdy významně pomáhá ke smiřování ve vztazích mezi členy rodiny. Pan kardinál se proto přimluvil za vytvoření takových legislativních podmínek, které by umožnily stabilní fungování a rozvoj mobilních hospiců.
Senátoři se dozvěděli také o aktivitě kardinála Vlka při zprostředkování audience bývalého trnavského arcibiskupa Róberta Bezáka u papeže Františka.
Zmíněna byla také příprava historicky první oficiální delegace českých senátorů do Vatikánu, která se uskuteční v polovině května pod vedením místopředsedkyně Senátu a členky klubu KDU-ČSL a nezávislí Miluše Horské.
V závěru setkání se přítomní shodli, že vnímají ve společnosti rostoucí zájem o hledání smyslu života, duchovních hodnot, hledání Boha. Kardinál Vlk vyjádřil naději, že se společnost po duchovní stránce rozvíjí. Připomenul slova Hospodina, která najdeme v Izajášově proroctví: „Hle, činím něco docela nového a už to raší.“

Petra Klechová
Tajemnice senátorského klubu

kategorie Aktuality