KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2015 Rychlý internet může rušit televizní signál. Lidé mají nárok na bezplatnou opravu
Zpět

Rychlý internet může rušit televizní signál. Lidé mají nárok na bezplatnou opravu

Přidáno 13. 8. 2015 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 12.8.2015
V posledních měsících přibývají kvůli rozvoji rychlého internetu, tzv. LTE sítě, případy rušení televizního signálu. Projevuje se zamrzáním obrazu nebo rozpadem obrazu na kostičky. Tento problém se může týkat stovek domácností v České republice. Senátor František Bradáč (KDU-ČSL) upozornil Český telekomunikační úřad (ČTÚ) na vzrůstající počty „postižených“ domácností a vyzval k výraznější informovanosti směrem k veřejnosti. Předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu Jaromír Novák reagoval tím, že úřad připravil jednoduchý webový formulář, po jehož vyplnění a následném odeslání elektronickou formou bude úřad operativně řešit problém v dané oblasti.

„Někteří lidé nevědí, že v oprávněných případech mají nárok na bezplatnou opravu. Není potřeba z vlastních peněz platit výjezd technika a nákup potřebných součástek. Je zapotřebí poslat požadavek na Český telekomunikační úřad, který se tím začne zabývat. Český telekomunikační úřad nový zjednodušený formulář již představil a rozšířil tak možné způsoby, jak rušení nahlásit. Formulář na webu by měl zjednodušit a také zrychlit hlášení problémů výpadků televizního signálu,“ popisuje senátor František Bradáč.

Nové rychlé mobilní sítě pro svůj provoz využívají část frekvencí, které sloužily pro televizní vysílání a sousedí s frekvencí, na které se provozuje digitální pozemní vysílání (DVB-T).

Kontakty na jednotlivé pobočky ČTÚ, kam se lze obracet v případě problémů s TV signálem:
https://www.ctu.cz/ctu-informuje/problematika-souvisejici-s-provozem-siti-lte/kontakty-na-odborne-pracovniky-ctu.html

Návod, jak postupovat při rušení signálu:
https://www.ctu.cz/ctu-informuje/problematika-souvisejici-s-provozem-siti-lte.html

kategorie Tiskové zprávy