KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2015 Recept na uprchlickou krizi? Jaké řešení má vláda a opozice?
Zpět

Recept na uprchlickou krizi? Jaké řešení má vláda a opozice?

Přidáno 22. 9. 2015 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Uprchlické krizi se bude v úterý věnovat speciální vydání pořadu Vaše téma. 

Hostem speciálního vydání pořadu Vaše téma budou Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL), Lubomír Zaorálek (ČSSD), Petr Fiala (ODS) a Petr Gazdík (STAN). Přímý přenos sledujte v úterý od 17:45 na TN.cz.

Situace kolem uprchlické krize v Evropě se vyhrocuje. Do okolních států proudí desetitisíce běženců. A západní státy na Českou republiku a další členy Visegrádské čtyřky stále více tlačí, aby přijaly kvóty na rozdělování migrantů.

Vláda ale s tímto řešením zásadně nesouhlasí. Podle ní nemá smysl přijímat lidi, kteří vůbec nestojí o to, aby v Česku žili. Většina uprchlíků totiž míří do Německa. Lídři EU argumentují ale tak, že není možné, aby se všechny země hlásily když se rozdělují dotace, ale nikdo se nepřipojil, když jde o to převzít odpovědnost.

A právě uprchlické krizi se bude v úterý věnovat speciální vydání pořadu Vaše téma. Moderátorka Michaela Šmídová mimořádně vyzpovídá hned čtyři hosty najednou. Postoje vlády budou hájit šéf lidovců a místopředseda vlády Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Názory opozice uslyšíte z úst předsedy ODS Petra Fialy a šéfa Starostů a nezávislých Petra Gazdíka. Selhala Evropa v otázce uprchlické krize? Je Česká republika dostatečně solidární? Jaká pomoc má smysl? Jak řešit příčiny krize? Nejen na tyto otázky budou v přímém přenosu portálu TN.cz politici odpovídat.

Pořad Vaše téma startuje v úterý 22.9. od 17:45. Jako vždy se mohou i diváci do diskuze zapojit se svými dotazy zde.