KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2015 Paní Soňa Červená se stala Dámou české kultury
Zpět

Paní Soňa Červená se stala Dámou české kultury

Přidáno 10. 9. 2015 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 9. 9. 2015
Náměstkyně Kateřina Kalistová předala dnes v zastoupení ministra kultury Daniela Hermana  ocenění „Dáma české kultury“ paní Soně Červené u příležitosti jejího dnešního životního jubilea. 

Titul Rytíř nebo Dáma české kultury získávají umělci s výrazným podílem na rozvoji duchovních, etických a kulturních hodnot s ohledem na jejich statečné osobní postoje a životní osudy. „Ocenění je především významným společenským uznáním a zaslouženým holdem obdivuhodným, statečným i velkorysým osobnostem,“ řekl ministr Herman, a dodal: „Paní Soně Červené patří obdiv a velký dík nás všech za její úžasnou všestrannou uměleckou práci i za kultivaci naší společnosti.“

Cenu tvoří kovová medaile s odznakem v etui a diplom; není spojena s finančním ohodnocením.
Komorní pěvkyně Soňa Červená – vitální osobnost, mimořádná umělkyně, operní pěvkyně, herečka, překladatelka i spisovatelka – dnes oslavila své velké životní jubileum se svými nejbližšími přáteli i představiteli české kultury v Národním divadle. „Šest tisíc představení na pěti kontinentech, ohromná píle, obdivuhodný talent…nemáme mnoho takových osobností české kultury,“ uvedla při slavnostní ceremonii náměstkyně ministra kultury Kateřina Kalistová. „Paní Soňa Červená si právem titul Dáma české kultury zaslouží,“ doplnila dále.

Oslavenkyně také spolu s Radioservisem a BOHEMIAN HERITAGE FUND při této slavnostní příležitosti představila nový komplet 2 CD s historickou nahrávkou opery W. A. Mozarta FIGAROVA SVATBA z roku 1954, kde sama ztvárnila roli Cherubína.

Ministr Herman se s paní Soňou Červenou setkal 2. 9. 2015 v Nostickém paláci, kde jí popřál k významnému životnímu jubileu. Vyjádřil jí obdiv a poděkoval jí za vynikající reprezentaci českého hereckého a pěveckého umění na světových scénách.

Simona Cigánková, tisková mluvčí MK ČR

kategorie Tiskové zprávy