KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2015 Ondřej Benešík (KDU-ČSL): Humanitární pomoc uprchlíkům má několik úhlů pohledu
Zpět

Ondřej Benešík (KDU-ČSL): Humanitární pomoc uprchlíkům má několik úhlů pohledu

Přidáno 30. 4. 2015 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 30. 4. 2015
Situaci ve Středozemí, migrační politice i záchranným operacím byla věnováno mimořádné jednání Výboru pro evropské záležitosti.

„Považujeme za velmi důležité, aby EU apelovala na bohaté státy v regionu (Saudská Arábie, SAE, apod.) aby převzaly větší díl odpovědnosti za řešení situace uprchlíků a to nejen co se materiální a finanční podpory ale i přijímání imigrantů),“ řekl Ondřej Benešík, předseda Výboru pro  evropské záležitosti.
Podle Benešíka má humanitární a rozvojová pomoc svůj nepopiratelný morální rozměr, ale jedná se také o investici do bezpečnosti a do opatření proti destabilzaci společnosti.

„KDU-ČSL dlouhodobě podporuje opatření, která řeší špatnou situaci na místech vzniku migračních vln, to znamená humanitární a rozvojovou pomoc, podporu stabilizace politické a bezpečnostní situace v těchto zemích a boj s převaděčskými gangy,“ vysvětlil Benešík.

Opatření Evropské unie ohledně zvýšené nelegální migrace do Evropy musí být řešeno v celém kontextu všech krizových oblastí a migračních toků, tedy nejen Blízký Východ a Severní Afrika, ale také Východní Ukrajina a Balkán.

„Zároveň považujeme za velmi důležité, aby Evropská unie apelovala na bohaté státy v regionu, tzn. Saudská Arábie nebo SAE, aby převzaly větší díl odpovědnosti za řešení situace uprchlíků, a to nejen co se materiální a finanční podpory týká, ale také v otázce přijímání imigrantů,“ dodal Ondřej Benešík.
Mimořádné jednání Výboru pro evropské záležitosti navštívil také premiér Bohuslav Sobotka, který informoval o výstupech z mimořádného jednání Evropské rady, které se konalo minulý týden.

Kontakt:
Petra Hrušová
tisková mluvčí KDU-ČSL
hrusova@kdu.cz, +420 731 603 853

kategorie Tiskové zprávy