KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2015 Nová strategie pro migraci
Zpět

Nová strategie pro migraci

Přidáno 13. 11. 2015 tiskové oddělení
Ilustrační foto
12.11.2015 22:00 ČT 24 Události, komentáře
Evropa zkouší zastavit příliv uprchlíků – zaplatí zemím odkud přicházejí, aby se lépe staraly o své hranice. Tři miliardy eur během dvou let dostane Turecko, odkud proudí většina migrantů. Další miliarda a 800 milionů eur poputuje do Afriky. Problémy uvnitř Evropy ale přetrvávají, na tom se politici shodují. Neumí třeba efektivně naložit s uprchlíky, kteří nedostali azyl, k tomu se přidává nejednota, špatná komunikace a jednostranné kroky – naposled ve Švédsku, které dočasně zavedlo kontroly na hranicích.

Posun v jednání evropských politiků zhodnotíme s předsedou sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřejem Benešíkem /KDU-ČSL/ a politologem Petrem Robejškem.

Ondřej Benešík: "Problémem, proč vznikají nepokoje v detečních táborech je, že lidé jsou manipulováni pašeráckými gangy. Je u nich vyvoláváno jaksi velké očekávání, co tady najdou, a potom jsou velmi zklamáni. Takže to je také možný důsledek toho, co se ted odehrává v České republice. Očekávání běženců jsou velmi vysoká a jsou dána i chimérami, které jim předkládají právě ti pašeráci, kteří od nich vybírají peníze."

Záznam pořadu si můžete poslchnout ZDE

kategorie Z médií