KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2015 Marian Jurečka v pořadu Události,komentáře (1)
Zpět

Marian Jurečka v pořadu Události,komentáře

Přidáno 7. 1. 2015 tiskové oddělení
Ilustrační foto
6.1.2015 ČT 24 Události, komentáře
Ministr zemědělství a 1. místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka byl hostem pořadu Události, komentáře. Diskutoval na téma ročního vládnutí koalice a také o novele zákona o potravinách.

Rok koalice

Přesně před rokem podepsali zástupci ČSSD, ANO a KDU-ČSL koaliční smlouvu. Podle premiéra Bohuslava Sobotky je teď čas na revizi společného vládnutí. Už příští týden usednou strany k jednacímu stolu a na koaliční radě budou probírat případné změny. Čeho by se měly týkat? Jak koalice funguje? A co jí nejvíc vytýká opozice? Diskutoval ministr zemědělství, 1. místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka, ministr zahraničí, místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek, předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek  a předseda poslaneckého klubu, místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Spor o potraviny

Potravináři chtějí změnu pravidel pro zveřejňování pěti zemí, ze kterých řetězce odebírají nejvíce zboží. Seznam těchto států musí podle novely zákona o potravinách od ledna viset hned u vstupu do supermarketů a hypermarketů. Jenže podle Potravinářské komory tabulky nezobrazují skutečný původ sortimentu, ale jen sídla dodavatelů v dané zemi. Proberali jsme s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou /KDU-ČSL/.

Na záznam pořadu se podívejte ZDE.
 

kategorie Z médií