KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2015 Lidovečtí europoslanci se ohrazují proti nepravdě o kvótách
Zpět

Lidovečtí europoslanci se ohrazují proti nepravdě o kvótách

Přidáno 30. 4. 2015 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 30.4.2015
Europoslanci za KDU-ČSL se ohrazují proti nepravdivému tvrzení Jana Zahradila z ODS, že podpořili zavedení kvót pro uprchlíky pro jednotlivé země EU. Podle lidovců je toto tvrzení naprosto lživé a lze to naprosto jednoduše prokázat zápisem z hlasování. Navíc podle lidovců poslanec Zahradil zřejmě neví, že rezoluce není závazný akt nebo záměrně nemluví pravdu.

Evropský parlament přijal rezoluci o situaci uprchlíků, která reaguje na smrt 800 lidí ve Středomoří. „Rezoluce je forma doporučení Evropské komisi, která nemá závazný charakter. Dlouhodobě patříme s Polskem, Slovenskem, Maďarskem nebo Pobaltskými státy mezi největší odpůrce přijetí povinných kvót. Navíc rozhodnutí o povinných počtech přijatých uprchlíků je v kompetenci členských států,“ vysvětluje europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský.

Podle europoslance Zdechovského jde především o to, aby státy EU sjednotily svoji strategii azylové politiky. Na území EU v žádném případě nebudou pouštěni lidé například s kriminální minulostí nebo kterým byla v minulosti žádost o azyl opakovaně zamítnuta. Také je potřeba odmítnout všechny ekonomické imigranty. Tito lidé budou okamžitě vráceni do Afriky.

Evropská unie se podle lidoveckých europoslanců musí snažit, aby zabránila dalším ztrátám na životech na moři. „Existují řešení, a to například rozšíření mandátu operace Triton nebo Poseidon ve Středozemí, který by měl zahrnovat pátrací a záchranné akce na úrovni EU,“ doplňuje Zdechovský.

Kontakt:
Tomáš Zdechovský
+ 420 774 888 300
tomas.zdechovsky@europarl.europa.eu

Eva Fruhwirtová
mediální poradce europoslance Tomáše Zdechovského
+420 737 103 866
fruhwirtova@zdechovsky.eu

kategorie Tiskové zprávy