KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2015 Kraj má zástupce v klíčové instituci v Bruselu
Zpět

Kraj má zástupce v klíčové instituci v Bruselu

Přidáno 16. 2. 2015 tiskové oddělení
Ilustrační foto
15. 2. 2015 Deník
Na ustavujícím zasedání Výboru regionů bylo v hlavním jednacím sále Evropského parlamentu v Bruselu zvoleno nové vedení tohoto orgánu na dalších pět let. Českou republiku zde zastupuje dvanáct reprezentantů krajů a měst. Jedním z nich je také první náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.

„Ten byl na základě jednomyslné dohody české delegace zvolen jejím prvním místopředsedou, předsedou se stal zastupitel Plzně Petr Osvald. Oba dva budou příštích pět let členy předsednictva Výboru regionů, kde má Česká republika dvě místa," informovala náš Deník Zuzana Nováková z oddělení komunikace a vnějších vztahů krajského úřadu.

„Jsem rád, že mohu další období pokračovat v práci ve Výboru regionů, kde působím od roku 2004. V příštích pěti letech budu hájit zájmy České republiky a jejích regionů nejen v předsednictvu tohoto orgánu, ale také v komisích ECON, CIVEX a především ve Východním partnerství, kde jsem jediným zástupcem naší země při budování vztahů s reprezentanty regionální a komunální úrovně šesti postsovětských zemí – Běloruska, Ukrajiny, Moldávie, Gruzie, Arménie a Ázerbájdžánu," poznamenal Roman Línek.

Vedle volby orgánů Výboru regionů se v Bruselu konala řada věcných jednání. „Jedním ze zajímavých bodů bylo například rozšíření ochrany zeměpisných označení na nezemědělské produkty. Tak by ochrannou známku mohlo mít vedle pardubického perníku nebo italského parmezánu například české sklo. Výbor regionů tuto iniciativu podpořil," dodal Roman Línek.

Zdroj: www.denik.cz

kategorie Z médií