KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2015 KDU-ČSL: Úspěšně prosazujeme podporu rodin s dětmi, zdravotně postižených i důchodců
Zpět

KDU-ČSL: Úspěšně prosazujeme podporu rodin s dětmi, zdravotně postižených i důchodců

Přidáno 16. 6. 2015 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 16. 6. 2015
Jednorázový příspěvek důchodcům 600 Kč, vyšší daňová sleva na druhé a další dítě a zjednodušení schvalování zvláštní pomůcky pro postižené dítě; ministři podpořili návrh místopředsedy strany Jana Bartoška, aby v budoucnu již nebyl potřeba souhlas soudu. To vše jsou úspěšně prosazované návrhy KDU-ČSL.

„Z mého pohledu se jedná o zbytečnou byrokratickou zátěž, doufám, že poslanecká sněmovna bude téhož názoru a návrh schválí. Návrh řeší spoustu komplikací v praxi a zároveň to postiženým a jejich rodinám zjednoduší život,“ řekl Jan Bartošek, který novelu zákona navrhuje.

KDU-ČSL zároveň prosadila vyšší daňovou slevu na druhé a další dítě. Do roku 2017 by tak měla sleva na druhé dítě vzrůst až o 500 Kč a na třetí a další dítě o 900 Kč měsíčně. Tento návrh chce KDU-ČSL prosadit i pro živnostníky uplatňující daňové paušály.

Nově se také mezi dotačními tituly z národních financí objevuje občanské vzdělávání. „Občanským vzděláváním rozumíme aktivity vedoucí k podpoře občanského vzdělávání ve školách založeného na demokratických principech bez indoktrinace, aktivity podporující rozvoj demokratických kompetencí dětí, žáků a studentů a aktivity podporující propojenost školy a partnerů na místní úrovni,“ vysvětlil Jiří Mihola, předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL.

Veškeré související výdaje v roce 2016 budou kryty v rámci schválených rozpočtů dotčených ministerstev, Úřadu vlády ČR, krajů, obcí a státních fondů na příslušný rok.

Kontakt:
Petra Hrušová
tisková mluvčí KDU-ČSL
hrusova@kdu.cz, +420 731 603 853

kategorie Tiskové zprávy