KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2015 KDU-ČSL pokračuje v turné besed o migraci, diskutovat chodí stovky lidí
Zpět

KDU-ČSL pokračuje v turné besed o migraci, diskutovat chodí stovky lidí

Přidáno 4. 11. 2015 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 4. 11. 2015
Už měsíc jezdí představitelé KDU-ČSL po městech České republiky a debatují a lidmi o fenoménu, který doslova hýbe celou Evropou – o uprchlické vlně, migraci, islámu, o obavách, které tato situace může vzbuzovat, ale i o možnostech a dalších perspektivách České republiky i celé Evropy.

„Z ohlasů a zájmu o besedy vidíme, že lidi toto téma velmi zajímá. Hledají informace a odpovědi na svoje otázky. Téma uprchlictví a migrace není jednoduché, o to více je důležité mluvit o něm věcně, nestrašit lidi. Za co diskutujícím děkuji je to, že besedy jsou vždy velmi kultivované a věcné, a věcný přístup je nesmírně důležitý,“ řekl Pavel Bělobrádek, předseda KDU-ČSL.

Jak ukazují průzkumy, lidé se v souvislosti s uprchlíky bojí neznámého. KDU-ČSL i se svými odborníky na migraci a europoslanci diskutuje s občany, vysvětluje, ale také pravidelně plní a aktualizuje speciální záložku k migraci na svém domovském webu. Představitelé strany také pravidelně prezentují postoj KDU-ČSL k migraci napříč českými médii.

Nejbližší besedy se konají ve čtvrtek 5. listopadu v Hradci Králové (s Pavlem Bělobrádkem) a v Českých Budějovicích (s Janem Bartoškem.)

Více informací na www.kdu.cz a na facebookovém profilu KDU-ČSL.

kategorie Tiskové zprávy