KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2015 KDU-ČSL odsuzuje útoky na veřejnoprávní média
Zpět

KDU-ČSL odsuzuje útoky na veřejnoprávní média

Přidáno 24. 3. 2015 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 24. 3. 2015
KDU-ČSL coby strana, která má obranu svobody jako jednu ze svých základních hodnot, ostře odmítá omezit svobodu veřejnoprávních médií. Ať už cestou omezení, či škrtnutí koncesionářských poplatků nebo skrze mediální rady.

KDU-ČSL se znepokojením sleduje výpady proti svobodě veřejnoprávních médií, které se v poslední době množí ze strany koaličních partnerů, od prezidenta a jeho okolí.

Zastáváme názor, že případné oprávněné námitky vůči vysílání konkrétních pořadů ČT a ČRo mají být ze strany politiků a v politice působících subjektů řešeny primárně soudními žalobami - stejně jako v případě soukromých médií. Politici, kteří mají možnost mocensky ovlivňovat složení mediálních rad, musejí odolat pokušení řešit skrze ně své osobní stížnosti. Stejně tak je nevhodné navrhovat zrušení či omezení koncesionářských poplatků v souvislosti s nespokojeností s konkrétním vysíláním. Za naprosto nepřijatelné pak považujeme zastrašování redaktorů a snahu o jejich potrestání coby odvetu za reportáže o politicích.

KDU-ČSL se distancuje od návrhů zrušit či výrazně omezit koncesionářské poplatky, stejně jako od návrhů Agrofertu zrušit vysílání nepohodlných pořadů a potrestat jejich autory. Naopak vítáme vyjádření premiéra Bohuslava Sobotky, který se postavil za svobodu slova.

KDU-ČSL se zavazuje, že bude bránit přijetí jakýchkoli restrikcí vůči svobodě médií a případně v rámci koaličních jednání použije i právo veta, aby zabránila jejich přijetí v parlamentu.

Kontakt:
Adéla Šidlová
Mediální asistent KDU-ČSL
Tel: 733 670 848
E: sidlova@kdu.cz

kategorie Tiskové zprávy