KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2015 KDU-ČSL: Máme povinnost pomoci uprchlíkům, kterým jde o život, ne ekonomickým migrantům
Zpět

KDU-ČSL: Máme povinnost pomoci uprchlíkům, kterým jde o život, ne ekonomickým migrantům

Přidáno 16. 6. 2015 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 16. 6. 2015
Je nutné pomoci uprchlíkům, kteří si útěkem zachránili život či zdraví a je nutné rozlišovat mezi těmito uprchlíky a ekonomickými migranty. 

„Musíme pomoci těm, kteří prchají například před terorem islámského státu a útěkem si zachrání život. Nesmíme si tím ale sami způsobit problém, který by ovlivnil naši budoucnost,“ řekl Pavel Bělobrádek, předseda KDU-ČSL.

Proto zdůraznil, že Česká republika by měla přijímat ty uprchlíky, kteří zde budou chtít žít, sdílet naše hodnoty a systém života a budou schopni začlenit se do naší společnosti.

„Česká republika by mohla přijmout stovky uprchlíků ročně; otázkou v tuto chvíli zůstává, jak velký bude tlak a jak velká naše kapacita. Tu do budoucna odhaduji na zhruba tisíc lidí ročně,“ dodal Pavel Bělobrádek.

Zároveň platí, že otázka přijímání migrantů musí být dobrovolným rozhodnutím České republiky, nikoli krokem vynuceným závaznými kvótami Evropské unie.

Kontakt:
Petra Hrušová
tisková mluvčí KDU-ČSL
hrusova@kdu.cz, +420 731 603 853

kategorie Tiskové zprávy