KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2015 KDU-ČSL k výsledkům vyšetřování tragédie v Uherském Brodě
Zpět

KDU-ČSL k výsledkům vyšetřování tragédie v Uherském Brodě

Přidáno 31. 3. 2015 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 31.3.2015
KDU-ČSL přijala se zadostiučiněním závěry vyšetřování tragédie v Uherském Brodě, které potvrdily, že chyba v komunikaci byla na straně policie, nikoli starosty Patrika Kunčara. Odbor vnitřní kontroly Policie ČR uznal, že náš starosta žádnou chybu neudělal a naopak zasahující policisté ho opomněli včas a v dostatečném rozsahu informovat o situaci.

„Na základě zveřejněných závěrů vyšetřování bych očekával korekci výroků policie a ministra vnitra na moji adresu. Ukázalo se, že jsem žádnou chybu neudělal a nikoho jsem neohrozil,“ říká starosta Uherského Brodu.

„Budeme čekat na podrobnější závěry vyšetřování a jejich projednání na výboru pro bezpečnost,“ dodává člen sněmovního výboru pro bezpečnost Ivan Gabal.

KDU-ČSL nechce nikoho pranýřovat, ale najít systémové řešení pro budoucnost, aby zásah policie ČR byl vždy rychlý, profesionální a adekvátní. Je třeba, aby v těchto krizových situacích, kdy je ohrožena bezpečnost občanů, fungovala komunikace mezi bezpečnostními složkami a samosprávou daleko lépe, rychleji a efektivněji.

Kontakt:
Adéla Šidlová
Mediální asistent KDU-ČSL
Tel: 733 670 848
E: sidlova@kdu.cz

kategorie Tiskové zprávy