KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2015 Jde o lepší komunikaci mezi policií a obcí
Zpět

Jde o lepší komunikaci mezi policií a obcí

Přidáno 2. 3. 2015 tiskové oddělení
Ilustrační foto
2. 3. 2015 Právo
Starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar (KDU-ČSL) po schůzce s ministrem vnitra.

* V neděli jste se v Praze sešel s ministrem vnitra Milanem Chovancem a policejním prezidentem Tomášem Tuhým. Na čem jste se dohodli?

Policie si nyní více uvědomuje, že je potřeba starosty při podobných událostech informovat mezi prvními. Dohodli jsme se na určitých opatřeních, na kterých bude pracovat policejní prezident. Tak, aby minimálně starostové obcí s rozšířenou působností byli informováni v první linii. Co nejdříve po nahlášení mimořádné události.

* Co se týká opatření, můžete vypíchnout hlavní body?

Hlavně jde o urychlení informování. Není možné, aby starosta dostával informace hodinu poté, co mimořádná situace vznikne. A také o nastavení lepší komunikace mezi policií a obcí i v jejím průběhu.

* Bavili jste se o tom, kdo by vám mohl dávat první informace?

Určitě by nešlo o velitele zásahu, který má nejvíc práce, nemůže se zdržovat podružnými záležitostmi. Ale dovedu si představit, že budeme dostávat zprávy od operačního důstojníka, který má při sobě všechny potřebné informace. Ten by měl zabezpečit co nejrychlejší informování.

* Co přesně vám ministr vnitra a policejní prezident slíbili?

Z úst ministra vnitra směrem k policejnímu prezidentovi zazněly konkrétní úkoly, aby opatření policie připravila a bylo je možné co nejrychleji zanést do praxe. Pochopil jsem to tak, že bude snaha je vytvořit v co nejkratším časovém horizontu. Z této nedělní schůzky mám dobrý pocit. Navíc zazněl i příslib pečlivého a podrobného vyšetření průběhu celého zákroku. Byl jsem ubezpečen, že ministr vnitra ani policejní prezident nemají zájem na tom, aby se to zametlo pod koberec v případě, kdy zjistí určité pochybení.

Plné znění článku si můžete přečíst v deníku Právo s datem 2.3.2015. 

kategorie Z médií