KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2015 Další peníze na migrační krizi
Zpět

Další peníze na migrační krizi

Přidáno 3. 11. 2015 tiskové oddělení
Ilustrační foto
2.11.2015 22:00 ČT 24 Události, komentáře
Česko ještě letos pošle 105 milionů korun na pomoc zemím, které jsou nejvíc postižené migrační krizí. Dalších skoro 70 milionů uvolní příští rok. Rozhodla o tom vláda a schválila taky vyslání 20 policistů a 50 vojáků do Slovinska. Odpovídá česká pomoc velikosti problému? A co dalšího by měla vláda dělat? 

Zeptali jsme se předsedy sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Benešíka /KDU-ČSL/ a předsedy sněmovního zahraničního výboru, exministra zahraničí Karla Schwarzenberga /TOP 09/.

Ondřej Benešík: "Ta částka odpovídá možnostem České republiky. Neříkám, že by nemohla být větší, ale berte to tak, že Česká republika je desetimilionová země v rámci půlmiliardové Evropské unie a Evropská unie je jeden z několika hráčů, který by měl řešit tento problém. To znamená, ta částka rozhodně není malá, my předpokládáme, a koneckonců náš předseda Pavel Bělobrádek to sdělil, že by mohla být vyšší, protože skutečně je to investice do naší bezpečnosti, do našeho sociálního smíru. Není to čirý altruismus, čirá pomoc, solidarita prostě lidem, kteří jsou v nouzi, ale je to opravdu investice do naší bezpečnosti. Pokud ten problém budeme řešit u nás doma v České republice, tak ta částka bude podstatně vyšší."

Záznam pořadu naleznete ZDE.

kategorie Z médií