KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2014 Usnesení KDU-ČSL k sílícímu vojenskému konfliktu na Ukrajině
Zpět

Usnesení KDU-ČSL k sílícímu vojenskému konfliktu na Ukrajině

Přidáno 1. 9. 2014
Tisková zpráva, 2.9.2014

Vrcholné orgány KDU-ČSL na svém společném zasedání v Lipnici nad Sázavou podrobně diskutovaly sílící vojenský konflikt na Ukrajině a přijaly společné usnesení.

1.      Celostátní výbor, kluby senátorů a poslanců KDU-ČSL plně podporují jednoznačné a principiální stanovisko předsedy Pavla Bělobrádka k sankcím EU vůči Rusku.  Zesílené, účinné a důsledně uplatňované sankce jsou v tuto chvíli jediným nevojenským nástrojem, který má šanci  přimět  prezidenta Putina  jednat o ukončení  agrese na východě Ukrajiny.
 
2.      Současně oceňují, že se ministr zemědělství velmi aktivně zasazuje o minimalizaci dopadů odvetných opatření Ruska na naše hospodářství.
 
3.      KDU-ČSL bude ve vládě prosazovat, aby ČR plně podporovala společnou pozici EU a její tlak na ukončení válečného konfliktu na východě Ukrajiny. Společným cílem je udržení celistvosti Ukrajiny a konání svobodných a demokratických parlamentních voleb na celém území Ukrajiny.
 
4.      KDU-ČSL sdílí obavy našich sousedů z možné eskalace celého konfliktu a ohrožení bezpečnosti Evropy. Tyto vážné obavy legitimně vznikají na základě naší historické zkušenosti.
 
 
 
Kontakt:
Václav Pláteník
Tel.: 728 125 589
E: platenik@kdu.cz
 
 
 
 
 
 
kategorie Tiskové zprávy