Pokud v soukromém sektoru něco pokazíme, tak nás nikdy nečeká prémie či odměna, ale vždy postih. Ministerští úředníci ale fungují poněkud jinak. Přes ekonomickou krizi a škrty dostali statisícové prémie, přestože Česká republika přijde o peníze z EU, které jsme nevyčerpali.
Česká republika přišla o 12 miliard korun z evropských fondů, na které měla nárok. Jak je to vůbec možné? Máme tak hustou byrokratickou síť a přitom přijde Česká republika, potažmo její občané, o tak enormní sumu peněz. Ta by se dala využít na spoustu věcí, například na snížení dramaticky vzrůstající nezaměstnanosti. A kdo za takové selhání ponese odpovědnost? Opět nikdo!
Úředníci by zasloužili další odměnu
Mluvčí ministerstva pro místní rozvoj Marek Ženk uvedl, že v závěrečné bilanci v závěru loňského roku se podařilo různými opatřeními minimalizovat nedočerpání evropských peněz a z původně předpokládaných 30 miliard je to maximálně 12. To bychom tedy měli úředníky, kteří mají čerpání peněz z eurofondů na starost, poklepat po rameni, že to tak „skvěle“ zvládli.
Nejvíce zarážející je fakt, že ministři všech vlád vyplatili stamiliony odměn úředníkům, kteří si to nezasloužili. Vždyť se jedná o výsměch všem pracujícím lidem, kteří v této těžké době žijí od výplaty k výplatě. Proto se ptám, jak je možné? Nejspíš proto, že je tu něco dlouhodobě špatně…
Přeji hezký den a veselou mysl!
zdechovsky.blog.idnes.cz/c/392974/Za-nevycerpanych-dvanact-miliard-dostali-urednici-odmeny.html