KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2014 Tomáš Zdechovský: Půjde ODS v Paroubkových šlépějích?
Zpět

Tomáš Zdechovský: Půjde ODS v Paroubkových šlépějích?

Přidáno 8. 4. 2014 tiskové oddělení
ODS bude před evropskými volbami lákat voliče peticí za zachování koruny, resp. nepřijetí eura. Svým způsobem můžeme tento krok považovat za pochopitelný. Občanští demokraté byli vždy spíše euroskeptickou stranou. Nelze se proto divit, že chtějí využít momentálních protievropských nálad k vytřískání politického kapitálu a pokusit se tak získat zpět své voliče.
Jenomže ODS zapomněla voličům říci jednu důležitou věc. Při podepsání přístupové smlouvy jsme se zavázali k přijetí eura, což znamená jediné. Přestože není stanoveno přesné datum, zavedení eura se nevyhneme. Jedinou možností, jak u nás euro nezavést, by bylo patrně vystoupení z EU. V tomto případě by u voličů skončila definitivně, a sama by si tak vykopala vlastní hrob.

Jedny svobodné už tu máme a jak dopadají ve volbách, všichni víme. K parlamentní existenci mají i přes ne zrovna eurooptimistické naladění veřejnosti zatím hodně daleko. A navíc ať si politici někdy jdou mezi podnikatele, kteří přichází díky převodům z eura na koruny o miliony ročně.

Kam vlastně kráčíš ODS?

Lidé, co mají kampaň ODS na starost, buď museli zapomenout, že euro bylo zmíněno v přístupové smlouvě, nebo záměrně klamou veřejnost. Ať už je to jakkoli, ODS si svým krátkozrakým jednáním zadělává na pořádnou ostudu. Copak zapomněli, jak dopadl Jiří Paroubek, který před několika lety sliboval různé nesmysly? Jsem velmi zvědavý, jak potom občanští demokraté voličům vysvětlí, že to, co slibovali, nemohou splnit.

Napadá mě ještě jedna věc, jak vysvětlit počínání kdysi nejsilnější české strany. Nechystá náhodou ODS v nejbližší době rozpouštěcí sjezd? Pokud ano, tak by její nynější jednání mělo svojí logiku a dávalo by celkem dobrý smysl. Necháme se překvapit.

Přeji hezký den a veselou mysl!

zdechovsky.blog.idnes.cz/c/404655/Pujde-ODS-v-Paroubkovych-slepejich.html
kategorie Z médií