KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2014 Státní pozemkový úřad má nového šéfa. Ministr Jurečka pověřil Martina Vrbu
Zpět

Státní pozemkový úřad má nového šéfa. Ministr Jurečka pověřil Martina Vrbu

Přidáno 10. 3. 2014 tiskové oddělení
Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL)  pověřil vedením Státního pozemkového úřadu (SPÚ) Martina Vrbu. Informaci serveru ECHO24.cz potvrdil zdroj z ministerstva zemědělství, sám Jurečka chce jméno nového šéfa úřadu zveřejnit až v pondělí. Vrba dosud vedl krajskou pobočku SPÚ v Ústeckém kraji.
 
„Veškeré podrobné informace k tomu zveřejníme v pondělí,“ reagoval Marian Jurečka na otázku, zda může potvrdit jméno Martina Vrby. Informaci ale nevyvrátil. A podle zdroje z resortu zemědělství už je hotovo, pověření platí od dnešního dne.

Mělo by jít pouze o dočasné řešení. Jurečka, který minulý týden odvolal z čela úřadu Petra Šťovíčka, plánuje na post vypsat regulérní výběrové řízení.

Šťovíčka ministr odvolal kvůli údajným vazbám na obviněného Iva Rittiga. Stalo se to poté, co TV Nova zveřejnila fotografie, na nichž Šťovíček předává lobbistovi jako narozeninový dar jeho vyobrazení coby boha Dia.

Po jeho odvolání vedla Státní pozemkový úřad první náměstkyně ředitele Veronika Nedvědová, měla ale omezené kompetence. Martin Vrba má na SPÚ pověst odborníka a kvalitního manažera.

Státní pozemkový úřad spravuje státní zemědělský majetek, zároveň má ale na starost i vydávání majetku v rámci takzvaných církevních restitucí.

www.facebook.com/pages/Echo24cz/751578688203935?hc_location=timeline
kategorie Z médií