KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2014 SHROMÁŽDĚNÍ 23. 10. 2014: Vyzýváme k zastavení masakru civilistů v Sýrii a Iráku
Zpět

SHROMÁŽDĚNÍ 23. 10. 2014: Vyzýváme k zastavení masakru civilistů v Sýrii a Iráku

Přidáno 21. 10. 2014 tiskové oddělení
Ilustrační foto

KDU-ČSL společně s osobnostmi veřejného života pořádá ve čtvrtek 23. 10. 2014 v 17.30 u sochy sv. Václava na Václavském náměstí akci vyzývající k zastavení masakru civilistů v Sýrii a Iráku. Chceme vyburcovat veřejné mínění, chceme vyzvat občany k zamyšlení a účasti s oběťmi fanatiků tzv. islámského státu.

KDU-ČSL má vážné obavy o osud civilistů v Sýrii a Iráku, kteří jsou vystaveni řádění teroristické organizace, jež si říká islámský stát. Téměř dva miliony civilistů tito fanatici vyhnali z jejich domovů, mnoho tisíc brutálním způsobem povraždili, zmrzačili, či prodali do otroctví. Na územích ovládaných IS vládne teror a bezpráví. Lidé, kterým se podařilo před extremisty uniknout, žijí v uprchlických táborech v nelidských podmínkách. Trpí nedostatkem jídla, vody a zdravotní péče.

KDU-ČSL byla první a dosud jediná strana, která na strádání civilistů v Sýrii a Iráku v srpnu upozornila a žádala řešení. Jsme stále přesvědčeni, že mezinárodní společenství dělá pro pomoc těmto lidem málo, ba takřka nic. A myslíme si, že i ČR se má daleko více zajímat o krutý osud civilistů v Sýrii a Iráku a snažit se ho dle svých možností zlepšit.

Kromě představitelů KDU-ČSL vystoupí také Šimon Pánek, Jakub Líčka a další osobnosti veřejného života.

Více informací na události na facebookových stránkách ZDE


Kontakt:
Václav Pláteník
Tiskový mluvčí KDU-ČSL
728 125 589, platenik@kdu.cz

 

kategorie Aktuality