KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2014 Senátoři KOD - KDU-ČSL a nezávislí píší budoucí vládě o drogách
Zpět

Senátoři KOD - KDU-ČSL a nezávislí píší budoucí vládě o drogách

Přidáno 20. 1. 2014 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Prevence závislostí a protidrogová politika je hlavním obsahem dopisu, který v těchto dnech zaslala místopředsedkyně Senátu PČR Miluše Horská a předseda KOD - KDU-ČSL a nezávislí Petr Šilar nově jmenovanému premiérovi Bohuslavu Sobotkovi a některým designovaným ministrům vznikající vlády (Dienstbier, Herman, Chládek).
 
V dopise mimo jiné stojí:
"Jménem senátorského Klubu pro obnovu demokracie - KDU-ČSL a nezávislí si Vás dovoluji požádat o zvýšení pozornosti věnované otázce prevence závislostí a protidrogové politiky. Ta, ač je v mnoha ohledech vnímána nejen v rámci Evropy za příklad dobré praxe, stojí před zásadními úkoly vyplývajícími ze současné situace ve zneužívání drog v naší společnosti, a to především v oblasti drog legálních, které nejsou stále dostatečně řešeny. Za velmi znepokojující považujeme především nelegální užívání legálních drog (alkohol, tabák) nezletilými, jelikož v počtu konzumentů i nízkém věku uživatelů se Česká republika drží v čele světových tabulek. Nyní vkládáme naděje do nově vznikající koalice a považujeme za podstatné, aby tato důležitá témata byla vnímána jako prioritní."

V další části dopisu senátoři připomínají konkrétní čísla, která dokumentují negativní dopad závislostí na nemalou část našich občanů. Vyzývají ke koordinaci postupu při řešení této problematiky mezi jednotlivými rezorty a navrhují zvážit zařazení uvedených témat jako priorit vznikající vlády při tvorbě jejího programového prohlášení.
Petra Klechová
Tajemnice Klubu senátorů
KOD-KDU-ČSL a nezávisli
kategorie Aktuality