KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2014 Senátoři KDU-ČSL uspořádali výstavu o životě Matky Vojtěchy Hasmandové
Zpět

Senátoři KDU-ČSL uspořádali výstavu o životě Matky Vojtěchy Hasmandové

Přidáno 21. 3. 2014
Ilustrační foto
Ve středu 19. 3. 2014 proběhlo v Senátu slavnostní zahájení výstavy o životě Matky Vojtěchy Hasmandové, bývalé generální představené kongregace Milosrdných sester sv. Karla Boromejského ve Znojmě-Hradišti, u příležitosti 100. výročí jejího narození, kterou uspořádal senátorský klub KDU-ČSL ve spolupráci se sestrami z pražského kláštera sv. Karla Boromejského.
Akci zahájil předseda senátního klubu Petr Šilar a přivítal ministra kultury Daniela Hermana. Ministr Herman ocenil život Matky Vojtěchy a přirovnal její odkaz ke světlu, které rozpouští temnoty. Také místopředsedkyně Senátu Miluše Horská vystoupila s vřelým proslovem směrem k přítomným sestrám. Poděkovala za jejich snahu v procesu kanonizace Matky Vojtěchy a za každodenní dobrovolnou službu potřebným. Z Moravskoslezského kraje kvůli výstavě přijel i předseda ostravské Konfederace politických vězňů Leo Žídek. Výstavou pak provedly přítomné hosty sestry boromejky z pražského kláštera pod Petřínem. Výstava v Senátu potrvá 14 dní.

Více informací o životě Matky Vojtěchy Hasmandové najdete na stránkách Kongregace Milosrdných sester sv. Karla Boromejského: http://www.boromejky.cz/15.htm.
 
kategorie Z médií