KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2014 Rodiče dětem a posléze děti rodičům, to je mezigenerační spolupráce a solidarita podle KDU-ČSL
Zpět

Rodiče dětem a posléze děti rodičům, to je mezigenerační spolupráce a solidarita podle KDU-ČSL

Přidáno 21. 11. 2014 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 21. 11. 2014
Mezigenerační solidarita a spolupráce byla tématem již druhé konference Evropské unie seniorů (ESU) a Sdružení křesťanských seniorů ČR (SKS ČR), která se uskutečnila 21. listopadu v Praze za přítomnosti místopředsedkyně KDU-ČSL Klára Liptákové. KDU-ČSL dlouhodobě prosazuje Family friendly opatření, která vedou ke zlepšení finanční situace rodin, usnadnění spojení rodinného a pracovního života, ale také ke stabilnímu důchodovému systému.

KDU-ČSL aktivity seniorských organizací podporuje, považuje seniory za významnou součást společnosti a s Radou seniorů ČR, jejíž součástí je Sdružení křesťanských seniorů KDU-ČSL, podepsala v květnu tohoto roku dohodu o spolupráci.

„Přistupuje k rodině jako ke třígenerační - děti, rodiče a prarodiče. Největším problémem starší generace se jeví osamělost a právě tento problém lze odstranit mezigenerační spoluprací. KDU-ČSL podporuje například projekt Náhradní babička, který nabízí výpomoc v rodinách za drobnou finanční odměnu a včlenění do rodiny a znovunabytí pocitu vlastní prospěšnosti. Další služba je Senior taxi, služba, která by vozila seniory k lékaři jen za režijní náklady. Tento projekt připravuje například nový starosta Prahy 7 Jan Čižinský,“ uvedla při svém vystoupení Klára Liptáková.
 
Předseda SKS ČR a místopředseda Rady seniorů ČR Václav Roubal připomněl slova kardinála Pietro Parolina: „Tváří v tvář krizi máme všichni sklon uzavřít se sami do sebe. Uzavírají se jednotlivci, rodiny, státy. Je třeba vědět, že zachránit se můžeme jen tehdy, když budeme jednotní, vzájemně solidární a schopní spolupracovat.“Kontakt:
Václav Pláteník
Tel.: 728 125 589
E: platenik@kdu.cz

kategorie Tiskové zprávy