KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2014 Potřebujeme Vás, přijďte k volbám!
Zpět

Potřebujeme Vás, přijďte k volbám!

Přidáno 22. 5. 2014 tiskové oddělení
Ilustrační foto


Milé sestry, vážení bratři,

obracím se na Vás s dobrou zprávou a zároveň s prosbou. Dobrá zpráva je, že naši voliči nám zůstávají věrní a od sněmovních voleb se naše pozice dokonce mírně zlepšuje. Moje prosba spočívá v tom, abyste KDU-ČSL pomohli tuto důvěru proměnit v úspěch v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu. Musíme si umět říct o hlasy našich příznivců a dostat je do volebních místností!
K evropským volbám tradičně chodí málo voličů. Abychom uspěli, musíme se snažit, aby "ti naši" přišli ve větším počtu. Zaměřte se proto ve svém okolí na ty, o kterých víte, že s námi sympatizují. Že oceňují naši politiku: podporu pracujících rodičů, zvyšování kvality potravin, tvorbu pracovních míst. A že stejně jako my chtějí zachovat tradiční styl života, rodinné hodnoty, českou kulturu.

Řekněte jim, že plníme své sliby v české vládě a budeme je plnit i v Evropském parlamentu. Řekněte jim, že naši europoslanci byli těmi nejpracovitějšími a pokud získáme jejich důvěru, budeme opět pilně hájit české zájmy. Připomeňte jim, jak skvěle je i Českou republiku reprezentovala Zuzana Roithová.

Rovněž jim zdůrazněte, že máme stabilní podporu a hlas pro nás tak není hlasem ztraceným. Poděkujte jim, že nám pomohli v řadě míst v krajských volbách porazit ODS. A že i nyní je dle posledních průzkumů velká šance porazit ODS s lídrem Janem Zahradilem. Jde "jen" o to, aby našich voličů k volbám přišlo více než jejich.

Vysvětlete našim příznivcům, že volby do EP budou mít silný vliv na jejich život, protože o velké části našich zákonů se rozhoduje na evropské úrovni. Řekněte jim, že bez jejich podpory pro KDU-ČSL dostanou v Evropě šanci jiní - socialisté, liberálové pravicoví i levicoví, modří i zelení, populisté a extremisté. Pokud nepřijdou, posílí ty, kteří odmítají křesťanské kořeny evropské kultury a civilizace a usilují o "odkřesťanštění" Evropy.

Bratři a sestry, opravdu je velice důležité přivést naše příznivce k volbám do Evropského parlamentu. Případný úspěch potvrdí a posílí naše postavení a vliv i na domácí scéně. A tím také naše možnosti prosazovat křesťanskodemokratické hodnoty. Pojďme do toho a poperme se společně i o Evropský parlament!

 
 
Pavel Bělobrádek
předseda KDU-ČSL
vicepremiér pro vědu, výzkum a inovace
 
kategorie Z médií