KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2014 Pokud mě zvolí senátorem, budu klidně starostovat zadarmo, tvrdí Patrik Kunčar
Zpět

Pokud mě zvolí senátorem, budu klidně starostovat zadarmo, tvrdí Patrik Kunčar

Přidáno 13. 1. 2014 tiskové oddělení
Ilustrační foto
13.1.2014 Zlínský deník Strana 2 Senátní volby; PAVEL BOHUN

Do druhého kola senátních voleb v okrsku číslo 80 postoupil kandidát ODS Libor Lukáš a kandidát KDU¬ČSL Patrik Kunčar

S bezmála sedmiprocentním náskokem postoupil do druhého kola doplňkových voleb do Senátu v okrsku č. 80, a tím se stal velkým favoritem závěrečného duelu o křeslo senátora. Čtyřicetiletý lidovecký starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar za sebou překvapivě nechal všechny své soupeře, včetně kandidátů za hnutí Úsvit i ČSSD.
V rozhovoru pro Deník prozradil mimo jiné i to, že pokud by jej o příštím víkendu voliči poslali do Senátu, dokončí také svůj starostovský mandát, který by však vykonával bezplatně.
 
* Jaké jsou vaše bezprostřední pocity z výrazného náskoku, s jakým jste porazil své soupeře v prvním kole doplňkových voleb do Senátu?

Za masivní podporu svým voličům děkuji. Vnímám to jako obrovský závazek a udělám všechno pro to, abych uspěl i ve druhém kole a následně také, abych naplnil očekávání, které do mě voliči vložili.

* Dokázal byste na svém soupeři Liboru Lukášovi najít něco, co na něm oceňujete?

Oceňuji na něm zejména, že splnil to, co na začátku volební kampaně slíbil. Tedy že vedl férovou a čestnou volební kampaň bez očerňování a osočování. A protože jsme spolu před chvílí mluvili, tak jsme si vzájemně slíbili totéž do druhého kola. Tedy přesvědčit voliče, aby svůj hlas dali mně, a ne je přesvědčovat, aby jej nedali protivníkovi.

* Pokud byste zvítězil i ve druhém kole a nakonec postoupil do Senátu, vzdal byste se funkce starosty?

Já už jsem to sliboval předtím, než jsem nominaci uchazeče o post senátora přijal. V žádném případě neuteču od té své rozdělané práce tady v Brodě a každopádně mandát starosty dokončím. To, že to nějakým způsobem skloubit jde, ukazuje několik senátorů, kteří jsou současně starosty měst a obcí. Uvidíme, jakým způsobem se bude situace vyvíjet, jak dopadne druhé kolo. Pokud dobře, tak zhodnotím, jak se budou dát obě práce dohromady zvládat, případně zvážím přeskupení starostovských kompetencí. Věřím ale, že to zvládnu i za cenu nějakého enormního nasazení. Jsem zvyklý pracovat 14, 16 a občas i 20 hodin denně. Nakonec komunální volby nejsou před námi tak daleko, aby se ten souběh po dobu několika měsíců nedal zvládnout.

* Přesto lidé velmi nelibě nesou, sedí¬li politik na více židlích zároveň…

Já jsem ale už dříve deklaroval, že v případě souběhu dvou funkcí budu tu druhou dělat bez nároku na odměnu, tedy zdarma, což by byla funkce starosty. Buď budu neuvolněným starostou, nebo se do konce volebního období (letos na podzim pozn. red.) odměny vzdám ve prospěch nejrůznějších charitativních a dobročinných účelů. Musím však upřesnit, že k případnému souběhu obou funkcí jsem se rozhodl proto, že mi spousta obyvatel Uherského Brodu říkala, že by mi hlas dali, ale zároveň nechtějí, abych jim utekl do Prahy. Takže jsem považoval za nutné jim vyslat signál, že od rozdělané práce neuteču a práci starosty dokončím.

 

kategorie Aktuality