KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2014 Mladí lidovci načerpali sílu do další aktivity na prvním summercampu
Zpět

Mladí lidovci načerpali sílu do další aktivity na prvním summercampu

Přidáno 3. 7. 2014 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Na šest desítek členů ML se sjelo ve dnech 28.6. – 2.7.2014 do Jizbice pod Blaníkem, aby zde prožili společný čas, naplněný prací i zábavou na historicky prvním Summercampu Mladých lidovců. Smyslem celé akce bylo vzájemně se blížeji poznat, vzdělávat se a zdokonalovat v různých dovednostech souvisících s občanskou a politickou angažovaností a veřejným působením, a v neposlední řadě si i odpočinout po náročné práci v průběhu uplynulého roku na začátku letních prázdnin a dovolených.
Účastníci měli příležitost seznámit se ideovými a hodnotovými zdroji křesťanskodemokratické politiky i náplní programu KDU-ČSL, dějinami křesťanskodemokratické politiky v českých zemích, jejími filozofickými a etickými základy i jejím politologickým rozborem, jakož i praktickými řešeními, které nabízí. Za tímto účelem k přítomným promluvili přední osobnosti z řad lidové strany, jako např. poslanec a starosta Jaroslav Klaška, senátor a náměstek hejtmana Stanislav Juránek, politolog a historik Michal Pehr či ředitel hospice Robert Huneš. Chybět samozřejmě nemohli ani nejvyšší představitelé strany: vicepremiér Pavel Bělobrádek, ministr zemědělství Marian Jurečka či předseda poslaneckého klubu Jiří Mihola. Partnerskou nadaci Konrád Adenauer Stiftung zastupovala její projektová manažerka Alena Falathová. Ze zahraničí dorazili zástupce bavorské Junge Union Benjamin Zeitler, který k překvapení všech promluvil k českým kolegům plynně v jejich mateřštině, jakož i předseda Křesťanskodemokratické mládeže Slovenska Marek Degro.

Čas zbyl i na volnočasový program, který byl naplněn sportovními a společenskými aktivitami. Všichni přítomní tak získali příležitost vzájemně se zamyslet nad dalším směřováním spolku, jakož i navázat nová či posílit již dříve vzniklá přátelství.

Společně strávené dny všechny účastníky summercampu povzbudili do další činorodé aktivity v rámci ML ve prospěch dobré budoucnosti křesťanskodemokratické politiky v České republice.

 

Vladimír Hanáček
místopředseda ML

kategorie Aktuality