KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2014 Ministerská návštěva zahájila rekonstrukci klášterního dvora
Zpět

Ministerská návštěva zahájila rekonstrukci klášterního dvora

Přidáno 14. 3. 2014
Ilustrační foto
Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) symbolicky zahájil rekonstrukci objektu mimořádné památkové hodnoty. Z bývalých průmyslových objektů v areálu hospodářského dvora cisterciáckého kláštera v Plasích má za 450 mil korun, čerpaných z Evropských fondů a státního rozpočtu, vzniknout Centrum stavitelského dědictví.

Jak uvedl ministr Herman, historické objekty hospodářského dvora si zachovají svůj charakter a zároveň budou dobře sloužit současné kultuře. Komplex nyní po mnoha peripetiích z minulosti patří státu a celý projekt zastřešuje Národní technické muzeum. Jak vyzdvihl ředitel Technického muzea Ksandr, Centrum stavitelského dědictví, jehož součástí bude i mlýn, budova pivovaru, historická slévárna či klempířská dílna, nabídne návštěvníkům možnost vyzkoušet si v praxi historické stavitelské technologie. Ministr kultury projekt velice podporuje: „Mám radost, když mohu být svědkem nějaké pozitivní obnovy. Patřím ke generaci, která zažila období devastace,“ uvedl. Zdejší projekt považuje za důkaz toho, že města a obce viditelně mění svou tvář. Uvědomuje si však, že Obnova země, která je dle jeho slov je na první pohled zřejmá, je dlouhotrvající proces.
 
 
Plné znění článku najdete v deníku Mladá fronta DNES | 14.3.2014 | Rubrika: Kraj Plzeňský | Strana: 4 | Autor: Barbora Němcová
 
 
kategorie Aktuality