KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2014 Michaela Šojdrová ve Zlíně představila své programové priority pro volby do Evropského parlamentu
Zpět

Michaela Šojdrová ve Zlíně představila své programové priority pro volby do Evropského parlamentu

Přidáno 14. 4. 2014
Úkolem číslo jedna je tvorba pracovních míst. Vysoká nezaměstnanost je společný problém všech zemí EU. „Je zapotřebí více rozvíjet programy podporující zaměstnávání osob nejvíce ohrožených nezaměstnaností, jako jsou absolventi, matky po mateřské dovolené, lidé před důchodem. Využití evropských fondů především na projekty, které přináší vznik pracovních míst a zvyšují kvalifikovanost. Musí skončit neefektivní a zbytečné utrácení peněz na projekty, které nepřináší žádný konkrétní užitek. Proto budu podporovat evropské programy, které pomohou zvýšit zaměstnanost, tvorbu nových pracovních míst nebo umožní získání praxe a stáží pro studenty i absolventy, například ZÁRUKY ZA MLADÉ či ERASMUS+,“ vysvětluje Michaela Šojdrová, kandidátka KDU-ČSL do EP.
Další prioritou by mělo být zlepšení kvality vzdělání, především s ohledem na jeho všeobecnou složku, která je potřebná pro celoživotní učení (jazyky, matematickou gramotnost, ICT, občanské a osobnostní dovednosti). To se týká základních škol i středních odborných škol a gymnázií. „Větší důraz budeme klást na zlepšení praktické, odborné složky (přípravy), která je potřebná pro uplatnění v konkrétním řemesle a na pracovním trhu. Pro zlepšení praktických dovedností prosazujeme větší spolupráci firem a škol. A také k tomu nám mohou pomoci finanční prostředky z evropských fondů. Jen je musíme umět správně použít,“ je přesvědčena Michaela Šojdrová.

A konečně je to rovněž aktivní a silná prorodinná politika. Budoucnost ČR i EU je v mladé generaci, proto je rodina naší prioritou. Na evropské úrovni může jít o nepřímou podporu, včetně sníženého DPH na dětskou spotřebu, kterou chceme prosadit. „Podepsala jsem Prohlášení o komplexní a efektivní evropské politice prospěšné rodině, která je pokladem Evropy. Toto zavazující prohlášení má 12 bodů a v podstatě jde o to, aby Evropský parlament nezasahoval do rodinné politiky členských zemí. Společná politika EU se týká společné bezpečnostní, zahraniční, hospodářské a sociální politiky. Společná politika a především jednotliví poslanci EP by měli respektovat základní princip, na kterém EU vznikla, a to je subsidiarita,“ říká Michaela Šojdrová. Více informací o prohlášení najdete na webu: www.voteforfamily2014.eu.


Miriam Farská
tisková mluvčí KDU-ČSL
731 603 864
kategorie Z médií