KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2014 Lidovci už mají 19 kandidátů do senátu,mezi nimi i známá jména
Zpět

Lidovci už mají 19 kandidátů do senátu,mezi nimi i známá jména

Přidáno 9. 7. 2014 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Praha - Vládní KDU-ČSL pro podzimní senátní volby zatím schválila 19 osobností, které za stranu budou kandidovat nebo je lidovci podpoří. Jsou mezi nimi bývalý rektor Univerzity Karlovy Václav Hampl, advokát Václav Láska, někdejší zástupkyně ombudsmana a senátorka Jitka Seitlová nebo Leo Steiner, bývalý vysoký úředník dotačního úřadu Severozápad, který upozornil na údajné machinace s evropskými dotacemi v Ústeckém a Karlovarském kraji.
Seznam dosud schválených jmen zveřejnil předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek po jednání celostátní konference strany. Lidovci v podzimních volbách do 27 senátních obvodů neobhajují žádné křeslo, a proto by podle Bělobrádka chtěli v horní komoře určitě posílit. Seznam kandidátů není podle něj konečný. O dalších uchazečích nebo o spolupráci s jinými stranami v některých obvodech chtějí lidovci ještě vyjednávat.
 
Právě nejznámější jména mezi dosud zveřejněnými - Hampl, Láska a Seitlová - jsou kandidáti, které KDU-ČSL podporuje společně se Stranou zelených. Hampl kandiduje v obvodu Praha 1, Láska Praha 5 a Seitlová v Přerově. Steiner se o mandát bude ucházet v Lounech.
 
O křeslo v Senátu bude za lidovce bojovat řada krajských nebo komunálních politiků. V Hradci Králové je to náměstkyně primátora Anna Maclová, ve Vyškově náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Roman Celý, ve Znojmě radní téhož kraje Jiří Němec a ve Zlíně náměstek primátora Aleš Dufek. V obvodu Frýdek-Místek se do zákonodárného sboru pokusí znovu dostat bývalý poslanec a dnes starosta obce Dobrá Jiří Carbol.
 
První kolo senátních voleb se uskuteční 10. a 11. října společně s volbami do zastupitelstev obcí.
 

Seznam dosud schválených kandidátů KDU-ČSL pro podzimní senátní volby:

Obvod Jméno
Louny  Leo Steiner
Plzeň-město      Petr Rybář
Strakonice    Robert Huneš
Pelhřimov Tomáš Křišťan
Praha 1         Václav Hampl
Hradec Králové  Anna Maclová
Rychnov nad Kněžnou  Luboš Řehák
Žďár nad Sázavou František Bradáč
Znojmo    Jiří Němec
Vyškov     Roman Celý
Brno-město   Zdeněk Papoušek
Přerov  Jitka Seitlová
Olomouc   Alena Šromová
Frýdek-Místek Jiří Carbol
Ostrava-město Lukáš Curylo
Karviná Vladislav Szkandera
Zlín Aleš Dufek
Uherské Hradiště   Pavel Botek
Praha 10   Lubomír Chudoba


kategorie Z médií