KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2014 Kvůli Drábkově reformě přežívá důchodce ze Znojma ze dne na den
Zpět

Kvůli Drábkově reformě přežívá důchodce ze Znojma ze dne na den

Přidáno 3. 12. 2014 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 3. 12. 2014
Nedávná reforma sociálních služeb přivedla stovky lidí potřebujících zdravotní péči do skutečných existenčních potíží.  Jedním z těch, kteří žádají nyní o pomoc v zoufalé životní situaci, je Eduard Krutiš ze Znojma.

„Tento pán chodí o francouzských holích. Bylo mu diagnostikováno celkem deset onemocnění, na které bere celkem šestnáct léků a dnes musí živořit na ubytovně.  V roce 2003 mu byl posudkovým lékařem určený třetí stupeň bezmocnosti. Důsledkem tzv. Drábkovy reformy mu byla bezmocnost snížena na první stupeň, což automaticky znamenalo snížení nároku na péči. Pan Krutiš tak doslova přežívá ze dne na den,“ popisuje celý případ europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který pana Krutiše osobně navštívil.  Podle europoslance by se tímto případem okamžitě mělo zabývat ministerstvo práce a sociálních věcí i představitelé města Znojma.

Znojemský případ řeší europoslanec Zdechovský s ministryní

Eduard Krutiš má problém vyjít se svým důchodem a navíc se snížením stupně bezmocnosti nemá nárok na stálou péči. Pečovatelka za ním dochází pouze jednou týdně, což zdaleka nestačí pro jeho potřeby. 

Zdechovský proto nyní zkoumá možnosti, jak panu Krutišovi konkrétně pomoci.  „Obrátil jsem se dopisem přímo na ministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou-Tominovou se žádostí o nové vypracování revizního lékařského posudku jeho stavu. Se žádostí o pomoc jsem se obrátil také na starostu Znojma. Chci zjistit všechny možnosti, jak mu lze za nynějších okolností pomoci a zda by bylo možné umístit ho do nějakého sociálního zařízení, kde může důstojně žít,“ zdůraznil lidovecký europoslanec Zdechovský

Kontakt:
Tomáš Zdechovský
+ 420 774 888 300
tomas.zdechovsky@europarl.europa.eu

Eva Fruhwirtová
mediální poradce europoslance Tomáše Zdechovského
+420 737 103 866
fruhwirtova@zdechovsky.eu

kategorie Tiskové zprávy