KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2014 KDU-ČSL má novou poslankyni, nahradí Tomáše Podivínského
Zpět

KDU-ČSL má novou poslankyni, nahradí Tomáše Podivínského

Přidáno 9. 12. 2014 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 9. 12. 2014
Tomáš Podivínský se stal velvyslancem v Německu. Uvolněné poslanecké křeslo připadne Pavle Golasowské (50). Ta dosud působí jako vedoucí poradny Elpis pro oběti domácího násilí a sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi ve Slezské diakonii v Třinci, kde je i zastupitelkou. Její specializací je rodinná a sociální politika a ochrana obětí domácího násilí. Poslanecký slib Golasowská složí na úterní schůzi Poslanecké sněmovny. Před tím se setká s předsedou sněmovny Janem Hamáčkem a zúčastní se jednaní poslaneckého klubu KDU-ČSL.

„Aktuálním problémem, do kterého chci vnést své zkušenosti a odbornost, je financování neziskových organizací. Ty dnes často působí v nejistotě, protože nevědí, zda jim na další období budou přiděleny finanční prostředky. Chci se podílet na přípravě strategie pro dlouhodobé financování neziskových organizací a problematiku politiky zaměstnanosti,“ říká poslankyně Pavla Golasowská.

„Jsem rád, že v našem poslaneckém klubu bude přítomna žena. Jsem přesvědčen, že poslankyně Golasowská bude velkým přínosem například v sociálním výboru,“ dodává předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jiří Mihola.

Kontakt:
Václav Pláteník
Tiskový mluvčí
Tel.: 728 125 589
E: platenik@kdu.cz

kategorie Tiskové zprávy