KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2014 KDU-ČSL bude dál bojovat za lesní školky
Zpět

KDU-ČSL bude dál bojovat za lesní školky

Přidáno 25. 9. 2014 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tiskové prohlášení, 25. 9. 2014

Poslanci KDU-ČSL byli od počátku pro zákon o tzv. dětských skupinách. Toto opatření dává rodičům alternativu pro mimoškolní péči a pomáhá řešit problém přeplněných mateřských škol. Jedná se také o významné FAMILY FRIENDLY opatření, které pomůže skloubit rodinný a pracovní život.

KDU-ČSL od počátku byla také pro zachování tzv. lesních mateřských škol. Naši senátoři za jejich zachování bojovali v Senátu a zasadili se o vrácení návrhu do Poslanecké sněmovny s patřičnými pozměňovacími návrhy. Bohužel vrácený tisk, který se zachováním lesních školek počítal, neprošel. Naši poslanci hlasovali pro návrh.

Poté poslanci KDU-ČSL podpořili původní poslanecký návrh, aby vůbec samotná dětská skupina (například na pracovištích atp.) mohla vzniknout. Učinili tak poté, co paní ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová-Tominová osobně na jednání poslaneckého klubu KDU-ČSL slíbila, že než začne daný zákon platit, připraví patřičná opatření, která lesní mateřské školy zachovají.

Pokud by tak neučinila či přípravu opatření zbytečně oddalovala, předloží poslanci KDU-ČSL vlastní novelu, která lesní mateřské školky ochrání.

Václav Pláteník
Tiskový mluvčí
Tel: 728 125 589
E: platenik@kdu.cz

kategorie Tiskové zprávy