KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2014 Kandidát do Senátu s politickou zkušeností
Zpět

Kandidát do Senátu s politickou zkušeností

Přidáno 5. 8. 2014 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 5.8.2014
Kandidátem koalice VLASTA do Senátu v obvodu č. 22 je Lubomír Chudoba, prezident České lékárnické komory

VLASTA – koalice občanů Prahy 10, KDU-ČSL a Liberálně ekologické strany nominovala do doplňovacích senátních voleb v obvodě č. 22 PharmDr. Lubomíra Chudobu.

„Vím, že za tento obvod v Senátu jako první excelovala lékařka MUDr. Zuzana Roithová. Chtěl bych na její práci navázat ve dvou směrech. Pečlivým a solidním přístupem při přípravě zdravotnických zákonů. Tato oblast zajímá hlavně starší občany Prahy 10, ale i rodiny s dětmi. Za nezbytné považuji také aktivně spolupracovat s občanskou společností: se spolky, sdruženími, občanskými iniciativami, zájmovými a sportovními kluby nebo s organizacemi poskytujícími pomoc nemocným a postiženým. Tato veřejná služba patří podle mého názoru k nepsaným povinnostem senátora,“ říká o svých hlavních cílech v Senátu Lubomír Chudoba.

Doplňuje ho Renata Chmelová, kandidátka koalice VLASTA na starostku Prahy 10: „Poznali jsme Lubomíra Chudobu jako zkušeného, spolehlivého a věcného politika. Jsem si jistá, že nebude ve vleku politických podnikatelů, kteří už vědí, že v Praze 10 letos končí, a tím více na konci volebního období Praze 10 škodí. V posledních dvou měsících se koalici VLASTA a dalším iniciátorům referenda podařilo sebrat přes 9500 podpisů občanů Prahy 10 pod požadavek nestavět radnici za miliardu. Jedním z hlavních témat naší kampaně bude to, jak s ušetřenými penězi naložit ve prospěch občanů Prahy 10.“

„Přicházíme se svým kandidátem sice jako poslední, ale troufnu si tvrdit, že pan Dr. Chudoba je první, kdo má tak silné profesní zázemí a hlavně zkušenost při tvorbě zákonů. S takovou výbavou se on – a spolu s ním ani zájmy voliček a voličů v Praze 10 –  v Senátu rozhodně neztratí,“ konstatuje Pavel Mareš, předseda KDU-ČSL v Praze 10 a jeden z lídrů koalice VLASTA.

V příloze naleznete programové teze a životopis Lubomíra Chudoby.

kategorie Tiskové zprávy