KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2014 Jurečka jednal s odboráři o tvorbě nových pracovních míst
Zpět

Jurečka jednal s odboráři o tvorbě nových pracovních míst

Přidáno 4. 3. 2014 tiskové oddělení
Ilustrační foto
4.3.2014 Právo Strana 15 Trhy & ekonomika

Zaměstnanost na venkově by stát mohl zlepšit budováním protipovodňových opatření. Po jednání se zástupci zemědělských odborářů to řekl ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).
„Protipovodňová opatření jsou oblastí, kde je největší multiplikační efekt této veřejné investice, a navíc je v zájmu nás všech, abychom v těchto opatřeních pokračovali,“ podotkl Jurečka.
Šéf zemědělských odborů Dufek žádá větší podporu živočišné výroby, která je oproti exportu obílí výrazně výhodnější, jelikož vždy přinesla více pracovních míst. Podle ministra se musí do budoucna změnit trend, kdy ze země vyvážíme suroviny, které nejsme sami schopni zpracovat, a tudíž přicházíme i o pracovní místa. Hodlá také podpořit pěstování zeleniny a ovoce, které má v Česku nejen tradici, ale i vysokou úroveň. Na zaměstnanosti v zemědělství sektoru, a to zejména v horských a podhorských oblastech, by se podle ministra mohly podílet i Lesy ČR.

Ministr brzy oznámí Šťovíčkova nástupce

Jurečka hodlá ještě do konce tohoto týdne oznámit, koho pověří dočasným vedením Státního pozemkového úřadu. Ministr to uvedl na dotaz ČTK. Jurečka hodlá následně na post vypsat řádné výběrové řízení.
Ministr minulý týden odvolal z čela úřadu Petra Šťovíčka. Důvodem byly jeho údajné vazby na lobbistu Iva Rittiga.

Zprávu naleznete v deníku Právo.
kategorie Aktuality