KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2014 Dvojí kvalita potravin. Lidovci vycítili téma.
Zpět

Dvojí kvalita potravin. Lidovci vycítili téma.

Přidáno 18. 3. 2014 tiskové oddělení
Ilustrační foto
18.3.2014 Olomoucký deník Strana 13 Ekonomika

Lidovci se v Evropském parlamentu chtějí zasadit o vymýcení dvojí kvality potravin. V Bruselu chtějí zavést pravidla vedoucí ke sjednocení kvality výrobků bez ohledu na to, v jaké zemi ho spotřebitel zakoupí.
Jak se lidovci sami utvrdili, kvalita totožného výrobku je ve starých členských státech výrazně vyšší než jinde (včetně ČR). Ochranou spotřebitele se KDU-ČSL dlouhodobě zabývá, a proto, jak uvedl lídr kandidátky Svoboda, je přirozené, že zrovnoprávnění českých spotřebitelů dominuje i celé kampani. Tím se ohradil i vůči kritice sociálních demokratů, kteří na podobný problém upozornili již před třemi lety, a považují jí tak v jistém smyslu za kopírování jejich návrhů. Tehdy však ČSSD drtivě pohořela, když svůj návrh nedokázala prosadit ani na jednání pléna. Lidovci však kromě představy, jak potravinářské koncerny donutit k tomu, aby ve všech zemích unie nabízely stejně kvalitní výrobky za srovnatelné ceny, vlastní i velké portfolio hlasů nejsilnější parlamentní frakce.

Kromě vyjednávání v rámci lidoveckého tábora, který v minulosti návrh zamítl, však bude záležet i na rychlosti. „Musí se to začít dělat okamžitě, protože evropský schvalovací proces je zdlouhavý. Není proto jisté, zda se to za pětiletý mandát stihne,“ dodal Svoboda.

Plné znění článku naleznete v Olomouckém deníku.
kategorie Aktuality