KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2014 Cochemský model- rozvod s ohledem na děti
Zpět

Cochemský model- rozvod s ohledem na děti

Přidáno 3. 11. 2014 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 3. 11. 2014
Minulý týden proběhl v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky seminář pořádaný iniciativou Cochem.cz, sdružením Spravedlnost dětem a poslancem KDU-ČSL Tomášem Podivínským o Cochemské praxi. Seminář představil zákonodárcům i odborné veřejnosti úspěšný model rozvodové praxe, při které se daří zmírnit negativní dopady rozvodu na děti, potažmo i jejich rodiče, na minimum.

"Jako soudce rodinného práva jsem měl možnost po desetiletí sledovat stále stejný scénář, u soudu se sešli dva rodiče, jejich advokáti, zástupce OSPODu…, každý připraven hájit své stanovisko, svůj zájem a ve sporu, kde šlo o dítě, se dítětem samotným nezabýval nikdo z nás. I já jsem jako soudce rodinného práva za sebou zanechal krvavou stopu,” takto promlouval k účastníkům semináře zakladatel Cochemského modelu Jürgen Rudolph, který během svého referátu přiblížil základní principy tohoto modelu a předpoklady pro jeho fungování, které nejsou podmíněny geograficky, pouze dobrou vůlí hájit skutečné dobro dítěte a chránit jeho právo na oba rodiče.


“Rychlost a flexibilita, možnost “donutit” rodiče k mediační péči, mediátoři školení pro práci s lidmi, kteří nechtějí spolupracovat, paušální odměny advokátům, to jsou klíčové nástroje Cochemské praxe”, říká Markéta Nováková z občanského sdružení Cochem.cz. Cílem semináře bylo také seznámit účastníky s nástroji Cochemské praxe, které již jsou zakotveny v naší legislativě a na kterých je možné stavět v procesu uzákonění Cochemské praxe v ČR.

U příležitosti semináře byl vydán český překlad publikace Dr. Rudolpha “Ty jsi MOJE dítě”, který zajímavou formou přibližuje Cochemský model na základě případů z praxe a nabízí také pohled na rozvod z perspektivy dítěte. Publikace je k dostání zdarma na vyžádání u občanského sdružení Cochem.cz nebo v elektronické verzi na webových stránkách sdružení.

Videozáznam ze semináře je ke shlédnutí ZDEDalší informace:                                                                                                     
Markéta Nováková, mluvčí občanského sdružení Cochem.cz
Tel.: 607 723 436                                                                                                                                            
http://cochem.cz

kategorie Tiskové zprávy