KDU.breadcrumbs.homeAktuality Archiv 2014 Bělobrádek bude znovu kandidovat na předsedu lidovců
Zpět

Bělobrádek bude znovu kandidovat na předsedu lidovců

Přidáno 19. 12. 2014 tiskové oddělení
Ilustrační foto
19. 12. 2014 ČTK
Předseda lidovců Pavel Bělobrádek bude na jaře příštího roku znovu kandidovat do čela strany, pravděpodobně naposledy na dlouhou dobu. Bělobrádek, jehož rozhodnutí se čekalo, to oznámil na jednání celostátní konference KDU-ČSL. Protikandidáta zatím vicepremiér nemá, ale uvítal by ho.

"Po širokých konzultacích i se zkušenými kolegy ze strany jsem se rozhodl, že protentokrát budu ještě v květnu kandidovat a usilovat o předsedu strany s tím, že to bude pravděpodobně na delší dobu moje poslední kandidatura na předsedu," řekl dnes novinářům Bělobrádek, který tak chce především vyslat signál do členské základny.

Poznamenal také, že nejtěžší pro něj rozhodování bylo v rovině rodinné. "Odmítám všechny lži a pomluvy, že by to byla otázka zdravotního stavu. To naprosto vylučuji," nechal se také slyšet Bělobrádek, který má roztroušenou sklerózu. Považuje prý za hanebné, že to někteří novináři dávali do souvislosti.

Lidovecký předseda zatím neví, jestli bude mít protikandidáty. Podle svých slov se tomu ale nebrání a dokonce by to uvítal. Případným protikandidátem by se mohl stát současný první místopředseda strany a ministr zemědělství Marian Jurečka. "I ta varianta je tady možná," řekl nedávno Jurečka ČTK.

Nové vedení si příští rok vedle lidovců zvolí i sociální demokraté, hnutí ANO, TOP 09 a zelení.

Zdroj: www.ceskenoviny.cz

kategorie Z médií