KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2009 Středopravicová-konzervativní strana tu už existuje, říká Šojdrová. Je to KDU-ČSL!
Zpět

Středopravicová-konzervativní strana tu už existuje, říká Šojdrová. Je to KDU-ČSL!

Přidáno 25. 5. 2009
Ilustrační foto
„Jsme stranou pravého středu, stranou konzervativní a solidární. Takový je náš dlouhodobý program i volební program z roku 2006. KDU-ČSL je stranou, která má své nezastupitelné místo na naší politické scéně,“ řekla místopředsedkyně poslaneckého klubu lidové strany Michaela Šojdrová.
Kandidátka na předsedkyni KDU-ČSL Michaela Šojdrová strávila tři uplynulé měsíce návštěvami stranických organizací po celé ČR. Získala více než desítku nominací ve Zlínském kraji a dalších minimálně 6 nominací v ostatních krajích. „Načerpala jsem mnoho zkušeností, vím, že mám podporu. Členská základna očekává od sjezdu nové vedení, sjednocení strany a obnovení důvěry. Vím, co potřebujeme, abychom byli úspěšní,“ říká Michaela Šojdrová po tříměsíčním maratónu.

Kandidáti na předsedu strany podle ní předvedli, že mají co nabídnout. „Vedli jsme věcnou, slušnou debatu. To je dobrý vklad do budoucna,“ říká Šojdrová. Současně však upozornila na to, že volbou nového vedení rozhodne sjezd o budoucím směřování KDU-ČSL.

„Jsme stranou pravého středu, stranou konzervativní a solidární. Takový je náš dlouhodobý program i volební program z roku 2006. KDU-ČSL je stranou, která má své nezastupitelné místo na naší politické scéně,“ řekla místopředsedkyně poslaneckého klubu lidové strany. „Proto věřím, že ani odchod kolegy Kalouska ji z dlouhodobého hlediska nepoškodí. Udělám vše proto, abychom neztratili naše členy,“ dodala v této souvislosti Šojdrová.

Na dnešní tiskové konferenci se kandidátka na předsedkyni nevyhnula ani zřejmě nejožehavějšímu tématu KDU-ČSL v posledních dnech: „Jsem přesvědčena, že opakovaná nepravdivá vyjádření Miroslava Kalouska zásadním způsobem poškozují dobré jméno KDU-ČSL. Jeho výroky z poslední doby mohou mít na naši stranu velmi negativní dopad jak na sjezdu, tak při volbách do Evropského parlamentu. Osobně jsem mu tento svůj názor sdělila a požádala jsem ho, aby na sjezd nejezdil,“ uvedla ve Zlíně Šojdrová. „Miroslav Kalousek totiž neříká pravdu, když tvrdí, že musí založit novou středopravicovou – konzervativní stranu, protože zde chybí podobný politický subjekt. Právě takový program má KDU-ČSL! Ostatně kolega Kalousek to velmi dobře ví, neboť je ze značné části jeho autorem, a v duchu tohoto programu předkládal do poslanecké sněmovny zákony. Diskuse o konkrétních opatřeních ve zdravotnictví či v otázkách sociálního zabezpečení, která se uvnitř KDU-ČSL vede, je naprosto legitimní a není v rozporu s dlouhodobým programem strany,“ upozornila Michaela Šojdrová.

„Je logické, že každý delegát pojede na vsetínský sjezd proto, aby podle svého nejlepšího svědomí a vědomí rozhodl o budoucnosti KDU-ČSL. Pokud se Miroslav Kalousek s touto stranou již vnitřně rozešel a nevidí v ní další budoucnost, pak nevím, o čem chce na sjezdu rozhodovat. To samé platí o všech, kteří se o své politické budoucnosti rozhodli stejně jako on,“ zdůraznila Šojdrová. „Očekávám, že se jak zítřejší Předsednictvo KDU-ČSL, tak i domovská jihočeská krajská organizace Miroslava Kalouska bude jeho jednáním ještě do sjezdu zabývat,“ vyzvala na závěr dnešní tiskové konference Michaela Šojdrová. Mgr. Martin Horálek tiskový mluvčí KDU-ČSL