Zpět

Ocenění čestných hostů

Přidáno 24. 5. 2015 tiskové oddělení
Ilustrační foto
Během nedělního rána byli oceněni čestní hosté.
 
„Stalo se již hezkou tradicí, že předseda strany oceňuje na každém sjezdu angažované členy strany nebo i aktivní nestraníky, kteří významným způsobem přispěli k rozvoji občanské společnosti."
 
Po úvodním slovu moderátorů byly předány CENY PŘEDSEDY KDU-ČSL ZA VĚRNOST A VYTRVALOST V KŘESŤANSKO-DEMOKRATICKÉM ČLENSTVÍ.
 
Ocenění získali Josef Vaculík, Jaromír Mikušek a Jan Maria Dobrodinský.


Doc. Mgr. Jan Maria Dobrodinský se narodil 22. července 1925 v Kunžaku u Jindřichova Hradce. Vystudoval Vysokou školu múzických umění v Bratislavě. Z politických důvodů nemohl dokončit Hudební vědu, filozofii a sociologii na Karlově univerzitě v Praze. Jako pedagog působil na Konzervatoři a Vysoké škole múzických umění v Bratislavě a na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.
V letech 1945-1949 působil na různých funkcích v Československé straně lidové a jako předseda Klubu lidových akademiků. Od roku 1949 byl bez politické příslušnosti až do roku 1989. Po revoluci byl rehabilitován a znovu se stává členem KDU-ČSL, jejímž členem je dodnes.

Mgr. Jaromír Mikušek se narodil 1. prosince 1935 v Mostech u Jablunkova.
V roce 1990 vstoupil do ČSL ve Valašském Meziříčí, před mimořádným sjezdem v r. 1990 byl zvolen předsedou vsetínské okresní organizace. Tuto funkci vykonával až do roku 2009. Roku 1992 se stal jedním z poradců předsedy strany Josefa Luxe na Ministerstvu zemědělství. Po smrti Josefa Luxe se v r. 1999 stal poradcem předsedy Klubu senátorů KDU-ČSL.
V letech 2002-2004 působil na Ministerstvu zahraničních věcí jako poradce místopředsedy vlády a ministra zahraničí Cyrila Svobody. Od října 2007 do května 2009 byl poradcem ministra a místopředsedy vlády Jiřího Čunka na Ministerstvu pro místní rozvoj.
V současné době zastává funkci místopředsedy okresního výboru Vsetín.

Ing. Josef Vaculík se narodil 14. dubna 1957 v Kyjově. Vystudoval Obor Fytotechniku na Agronomické fakultě Vysoké školy zemědělské v Brně. V letech 1993-2002 řídil z postu ředitele Zemědělskou agenturu Ministerstva zemědělství ČR v Uherském Hradišti. Od roku 1990 je aktivním členem KDU-ČSL. V roce 2002 byl za volební obvod Uherské Hradiště zvolen senátorem. V současné době zastává funkci zastupitele ve Starém Městě u Uherského Hradiště.