KDU.breadcrumbs.homeAkce Sjezd 2022 - Ostrava Aktuality Sjezd KDU-ČSL podpoří Sbírku potravin
Zpět

Sjezd KDU-ČSL podpoří Sbírku potravin

Přidáno 21. 4. 2022
Ilustrační foto
U příležitosti Sjezdu KDU-ČSL v Ostravě naše strana podpoří Sbírku potravin, která probíhá v sobotu 23.4. ve stovkách prodejen na celém území naší země. Delegáti, hosté a další příznivci KDU-ČSL pomohou lidem v nouzi a přivezou trvanlivé potraviny (těstoviny, rýže, dětská výživa, konzervy, mléko, olej atd.) či základní a dětskou drogerii a darují ji přímo v místě konání sjezdu. Před hlavním vchodem do hotelu Clarion, kde náš sjezd probíhá, bude v sobotu od cca 7:30 do 11:30 přistaveno vozidlo Potravinové banky, kde mohou lidé nákup darovat.
 
Sbírka potravin se koná dvakrát ročně. Výrazně pomáhá síti potravinových bank, které díky solidárním nákupům veřejnosti získávají další nezbytné zásoby trvanlivých potravin či drogerie a mohou tak pokračovat ve své podpoře neziskových organizací, lidí bez domova, nízkopříjmových rodin a dalších lidí v nouzi. Více o sbírce potravin na www.sbirkapotravin.cz
 
Nutno podotknout, že představitelé KDU-ČSL hrají v podpoře systému Potravinových bank velkou roli. Marian Jurečka ještě jako ministr zemědělství prosadil systémovou podporu, mj. povinné darování neprodaných potravin z obchodních řetězců, a jeho následovník Zdeněk Nekula spolu s naší ministryní životního prostředí Annou Hubáčkovou se v této oblasti humanitární pomoci a omezování plýtvání s potravinami dále angažují. Dokladem je i to, že v průběhu sjezdu bude představena nová iniciativa, kterou realizuje Česká federace potravinových bank, Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR spolu s Ministerstvem zemědělství ČR a Ministerstvem životního prostředí ČR.