Zpět

Ing. Marian Jurečka

37 let, ženatý, 5 dětí
Vzdělání
Mendelova zemědělská a lesnická univerzita v Brně, obor rostlinolékařství (specializace ochrana rostlin), magisterský titul
 
Profesní a politické zkušenosti
Od r. 2002 Rodinná farma v Rokytnici
2005–2010 Vedoucí agrochemického distribučního střediska spol. Lukrom spol. s r.o.
2010–2013 Vedoucí agrochemie ve spol. Agro 2000 s. r. o.
Od r. 2011 1. místopředseda KDU-ČSL
Od r. 2012 Zastupitel Olomouckého kraje
Od r. 2013 Poslanec PS Parlamentu ČR
2014–2017 Ministr zemědělství ČR
Od r. 2018 Místopředseda Hospodářského výboru PSP ČR
 
Proč kandiduji?
Chci KDU-ČSL nabídnout své schopnosti, zkušenosti, pracovitost a touhu vítězit.
Po 20 letech v KDU-ČSL vím, že tato strana má skvělé lidi a zodpovědný program pro tuto zemi. Všichni tak nějak podvědomě cítíme, že máme na víc. Náš potenciál je v oslovení lidi, kteří na přelomu tisíciletí volili čtyřkoalici a dvoukoalici, či v posledních prezidentských volbách Pavla Fischera. Pokud budeme dělat naši politiku uvěřitelně, moderně a nebojácně, pak je dokážeme oslovit. Tomu nejen věřím, ale ze zkušenosti v Olomouckém kraji vím, že je to možné.
 
V čem je moje vize pro KDU-ČSL jedinečná?
Že je uskutečnitelná. S vizemi je totiž někdy potíž, že se srážkou s realitou neobstojí a z vizí zůstanou jen krásná, ale prázdná slova. Držme se svého lidového a křesťanskodemokratického programu, za který máme odpovědnost. Prosazujme svobodnou a úspěšnou, přitom férovou a slušnou společnost lidí, kteří nemyslí nejen na současnost, ale i na budoucnost svých dětí. Naší jedinečností jsme totiž my sami. Naše víra, naše hodnoty, náš životní styl.