KDU.breadcrumbs.homeAkce Sjezd 2019 - Brno Aktuality Strana je silná a sebevědomá, táhne za jeden provaz, řekl předseda Marek Výborný
Zpět

Strana je silná a sebevědomá, táhne za jeden provaz, řekl předseda Marek Výborný

Přidáno 30. 3. 2019
Ilustrační foto

Na první tiskové konferenci nového předsednictva představil svou vizi ohledně směřování politiky strany nový předseda lidovců Marek Výborný. Hlavní programové priority uvedla první místopředsedkyně strany Šárka Jelínková. 


„KDU-ČSL potřebuje nové vedení, novou sílu, která tady před vámi stojí a je toho důkazem. Děkuji delegátům, že měli odvahu zvolit tento tým, který potáhne stranu směrem k úspěchu,“ řekl na úvod Výborný. 

Podle Výborného se nejedná o žádnou revoluci, chce navázat na práci Pavla Bělobrádka a Mariana Jurečky. „KDU-ČSL je silná především na komunální úrovni. Oceňuji, že se nám do užšího vedení strany podařilo dostat právě osobnosti, které uspěly v komunální politice,“ dodal Výborný. 

Výborný si stojí za tím, že strana je silná a sebevědomá, táhne za jeden provaz a je nabídkou pro rozumného rodiče. Otázka integrace a spojování není aktuální. Nicméně nevyloučil možnou spolupráci v krajských volbách, konkrétně s TOP 09 a ODS. „Spojovat se nemá smysl proti někomu, ale pro něco. My jednoznačně říkáme, že jsme tou jednotící silou,“ uvedl předseda lidovců. 

První velkou výzvou budou volby do Evropského parlamentu, kde doufá v zisk čtyř mandátů.

„Nepleťte si pojem konzervativní s pravěkem. Konzervativní politika je politikou moderní Evropy,“ odpověděl sebevědomě Výborný na otázku, jestli je strana schopná ve volbách do Poslanecké sněmovny oslovit nové voliče.  

Podle první místopředsedkyně Šárky Jelínkové se chce strana zaměřit na otázky v oblasti rodiny, podpory dětí, výchovy a vzdělávání. Za důležité považuje pomoc lidem v exekuci a ochranu životního prostředí. „Jsme strana nejen se stoletou historií, ale i se stoletou budoucností. A je pro nás důležité, jaké životní prostředí zanecháme našim dětem,“ zdůraznila Jelínková.