KDU.breadcrumbs.homeAkce Sjezd 2019 - Brno Aktuality Heslo klidná síla nebylo zatím překonáno hlavně proto, že jsme ho nikdy nenaplnili, uvedl ve svém pr
Zpět

Heslo klidná síla nebylo zatím překonáno hlavně proto, že jsme ho nikdy nenaplnili, uvedl ve svém projevu kandidát na předsedu Jaroslav Vlach.

Přidáno 29. 3. 2019
Ilustrační foto

Poslední nahlášený kandidát na předsedu Jaroslav Vlach bere politiku za seriózní řemeslo, které je třeba vykonávat s plným nasazením. Ve svém projevu kladl důraz na to, aby se strana spojila a stala se tmelem koaliční vlády. 

V úvodu svého projevu Vlach připustil, že nečekané oznámení jeho kandidatury na post předsedy, může působit drze. Nicméně si myslí, že jde právě o chtěnou změnu. Čtvrtý kandidát na předsedu se bere jako homo politicus.

Politiku pokládá za vážné a seriózní řemeslo, které se musí dělat kvalitně a s plným nasazením. Nicméně strana podle jeho názoru stagnuje a položil otázku, zda je KDU-ČSL silou, která je schopná něco změnit. 

„Heslo klidná síla nebylo zatím překonáno hlavně proto, že jsme ho nikdy nenaplnili,“ řekl Jaroslav Vlach.


Jako předseda by kladl důraz na podporu lidí, kteří jsou samostatní a jsou schopni tvořit hodnoty. Až poté by se zaměřil na ty, kteří podporu potřebují. Se solidaritou by pracoval opatrně.  

Na závěr se omluvil za nedostatky projevu, které byly dány především časovou tísní před začátkem volby a zájmem tisku.