KDU.breadcrumbs.homeAkce Sjezd 2019 - Brno Aktuality Jednota je ve straně prioritou, pronesl ve svém projevu Jan Bartošek
Zpět

Jednota je ve straně prioritou, pronesl ve svém projevu Jan Bartošek

Přidáno 29. 3. 2019
Ilustrační foto

Předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jan Bartošek očekává, že nový lídr lidovců přivede stranu k úspěchu a udrží ho. Bere to jako obrovskou výzvu, které se nebojí. 

„Pět, čtyři a půl, možná šest. To je síla, která byla naměřena v posledních měsících KDU,“ začal svůj projev Bartošek a dodal, že strana stagnuje. Jako nový předseda by straně nabídl vizi, které věří, a pokud má být strana úspěšná, musí být především otevřená. 

Jako dosavadní místopředseda se staral o komunikaci se členy strany. Vážil si práce se schopnými lidmi, protože i díky nim rostl a učil se novým věcem. „Chtěl bych omladit členskou základnu a dát prostor především mladým,“ navázal na slova Marka Výborného. 

Pokud bude zvolen předsedou, zaměří se na ekonomickou kompetenci strany. Založil by ekonomickou expertní skupinu, díky které by se lépe pracovalo na podpoře mladých a středních podnikatelů a efektivněji by se bojovalo s chudobou. Chtěl by politiku především praktickou, nikoli akademickou. 

„KDU-ČSL je stranou pro lidi. Stranou, které lidé nesmí být lhostejní,“ dodal Bartošek. Klade důraz na křesťanské hodnoty. Hodnoty prověřené generacemi našich předků. 

Na závěr poděkoval všem za odvedenou práci. Poděkoval Pavlu Bělobrádkovi, že se rozhodl vzít stranu do svých rukou a ocenil jeho energii, kterou vedení strany věnoval. Slíbil mu, že jednota ve straně bude pro něj prioritou stejně, jako bylo pro něj.