KDU.breadcrumbs.homeAkce Sjezd 2019 - Brno Aktuality Delegáti zvolili v prvním kole tři místopředsedy, o posledním místě se rozhodne druhý den sjezdu
Zpět

Delegáti zvolili v prvním kole tři místopředsedy, o posledním místě se rozhodne druhý den sjezdu

Přidáno 29. 3. 2019
Ilustrační foto

Nejvíce hlasů získali předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jan Bartošek a náměstek primátora Havířova Bohuslav Niemiec, kteří obdrželi od delegátů shodně 314 platných lístků. Třetím zvoleným místopředsedou se stal Štěpán Matek s 216 hlasy. Ve druhém a třetím kole se o poslední volné místo ucházeli Jiří Mihola a Jitka Seitlová, ale ani jeden z kandidátů nezískal nadpoloviční počet hlasů. Nyní je možnost podávat návrhy na další kandidáty na poslední volný post místopředsedy. Volba bude pokračovat v sobotu od 10 hodin. 
Předsedkyní Celostátní revizní komise se stala s 354 hlasy Monika Turnovská. Post předsedkyně Celostátního rozhodčího sboru získala Marie Mazánková, která obdržela od delegátů 346 hlasů. 

Všichni tři kandidáti poděkovali za důvěru a zavázali se k poctivé práci do dalších let. 

„Chci poděkovat všem, 314 hlasů je opravdu silný mandát a já si toho vážím a budu v práci pokračovat,“ řekl Bartošek, který obhájil svůj mandát. 

„Věřím, že se nám bude dařit posouvat KDU-ČSL dopředu a že vytvoříme silný tým,“ poděkoval po zvolení Niemiec.

„Cítím to jako ohromnou zodpovědnost, až vstřebám prvotní emoce, tak se vrhnu hned do práce. Jsme motivovaní, děkuji za podporu,“ dodal Matek.