Zpět

MUDr. Vít Kaňkovský

poslanec za KDU-ČSL, volený člen CV
Můj dosavadní život byl vším, jen ne nudnou story. Od svého dětství prožívám bohatý, někdy dost náročný, avšak v mnoha ohledech zajímavý život. V určitých obdobích jsem musel překonávat bolestné okamžiky v rodině, stejně jako nelehké údobí v profesní kariéře. S odstupem musím říci, že jsem za tyto těžkosti, které život přináší, velmi vděčen. Naučily mne houževnatosti, trpělivosti i přesvědčení, že s hlubokou vírou a s pomocí blízkých člověk zvládne i ta největší trápení. Tyto nabyté zkušenosti bych rád uplatnil i v práci politika, jakkoliv je právě tato oblast disciplínou nelehkou.

Se svoji rodinou žiji na Vysočině, v Třešti, právem nazývané městem betlémů. Krásná středoškolská léta jsem strávil v nedaleké romantické Telči. Po gymnáziu jsem uvažoval o studiu matematiky, ale nakonec jsem se rozhodl pro dráhu lékaře. Po promoci na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně jsem nastoupil na místo sekundárního lékaře v Nemocnici Milosrdných bratří, později jsem se vrátil zpět na Vysočinu na Ortopedické oddělení Nemocnice Jihlava. Od roku 2000 pracuji v havlíčkobrodské nemocnici, nejdříve na pozici sekundárního lékaře Ortopedicko-traumatologického oddělení, později na pozici náměstka ředitele pro léčebnou péči. V letech 2006-2011 jsem vedl nemocnici jako ředitel. Na podzim 2011 jsem požádal radu kraje o uvolnění z funkce ředitele, protože jsem se rozhodl znovu více věnovat medicíně. Od ledna 2012 jsem nastoupil zpět na Ortopedicko-traumatologickém oddělení a od února 2012 zároveň vykonávám funkci primáře Centrálních operačních sálů a centrální sterilizace. V havlíčkobrodské nemocnici mám také v kompetenci vyřizování stížností a agendu soudních sporů.
Jsem ženatý, manželka Magdaléna je povoláním zdravotní laborantka, společně vychováváme čtyři děti.
V Poslanecké sněmovně se zaměřuji především na oblast zdravotnictví, ve Výboru pro zdravotnictví pracuji jako místopředseda. Jako prioritní ve zdravotnické problematice vidím v nejbližší době stabilizaci financování zdravotní péče, narovnání systému úhrad, změny v cenotvorbě léků, změnu ve vzdělávání lékařů i nelékařských profesí, stanovení základní sítě zdravotnických zařízení atd. Chci přispět svými zkušenostmi lékaře i manažera ve zdravotnictví, stejně tak i zkušenostmi z komunální a krajské politiky k tomu, aby si české zdravotnictví nejen udrželo vysoký evropský standard, ale aby se dále rozvíjelo ke spokojenosti všech občanů ČR. Druhou oblastí, které se ve Sněmovně intenzivně věnuji, je oblast sociální politiky. Jde o velmi širokou problematiku, která se bezprostředně nějakým způsobem dotýká každého z nás. Zde nás čeká v nejbližší době celá řada zásadních rozhodnutí, ať už se týkají tolikrát odkládané důchodové reformy, financování sociálních služeb nebo problematiky nezaměstnanosti či sociálního bydlení.

Kontaktujte mě

Jméno a příjmení*
Město
E-mail*
Kraj
Telefon
Bezpečnostní kód
 Security code
Povinná pole jsou označena hvězdičkou (*)
Předmět
Vaše zpráva
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.

Přímý kontakt na asistenty:

Josef Herbrych
603 866 910
josef.herbrych@gmail.com
Poslanecká kancelář v Praze,Třebíči

Dagmar Hosová
737 405 159
dasa.hosova@seznam.cz
Poslanecká kancelář v Jihlavě